•  (۲۰ خط) 
  •  021-44 696 697
  • خط ویژه: 
  •  info@taningasht.com

اطلاعات کشور تایلند

تایلند
تصویری از کشور تایلند

تایلند 

آشنایی با تایلند

 در همه جای جهان شنیدن نام بودا یاد آور کشور تایلند با فرهنگ و سنت غنی آن است. کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و سالانه گردشگران زیادی را از همه نقاط جهان به خود جذب می کند. شهرهای بانکوک، تایلند و پاتایا سه شهر این کشور هستند که گردشگری این کشور را تشکیل می دهند که در تور تایلند این سه شهر بیشتر مورد بازدید قرار میگیرد.

مهم ترین شهر گردشگری تایلند شهر بانکوک به معنی شهر فرشته ها است که در کنار زیبایی و بافت سنتی خودش، تبدیل به شهری با ساختمان های بلند و مجلل ایجاد شده است. این شهر، دارای بزرگ ترین مرکز پرورش کروکودیل جهان با بیش از 30 هزار تمساح است. مجموعه کاخ های پادشاهی و معبد بودای زمردین در آن ، ساخته شده از یشم سبز که سه لباس زرین دارد و متناسب با هر فصل، پادشاه تایلند طی مراسمی لباس این مجسمه را عوض می کند، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تایلند است. معبد بودای خوابیده نیز یکی از قدیمی ترین های معبدهای تایلند است . همچنین شهر سوخته بانکوک که تاریخی ترین بنای این کشور است و در قرن 17 زیباترین شهر جهان شناخته شده بود، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته و امروزه فقط ویرانه هایی از معابد آن به جا مانده است. سفر با کشتی در رودخانه چائوپرایا نیزکه در میان اروپائیان به ونیز شرق معروف و قلب تپنده بانکوک است، جذاب ترین بخش سفر به بانکوک به حساب می آید. باغ رز و باغ وحش روزیت نیز از دیگر جاذبه های مهم این شهر هستند. همچنین بازار شناور روی آب، تجربه ای متفاوت از خرید کردن همراه با قایق سواری را برای شما به ارمغان می آورد.

شهر پوکت  نیز به سواحل زیبا و غواصی در آبهای شفاف شهرت داد و جزء 10 جزیره محبوب آسیا است. قلب روحانی پوکت یا معبد چالونگ نیز زیباترین و قدیمی ترین معبد پوکت است و شهرت آن به خاطر مجسمه تمثال بودا است. جزیره فی فی و مجسمه بودای اعظم نیز در این شهر قرار دارند که این مجسمه بزرگ ترین مجسمه بودا تایلند است و به علت قرار گرفتن بر روی تپه ، از هر نقطه این جزیره قابل مشاهده است.

همچنین قایق سواری در تندآب وایت واتر رفتینگ نیز جذاب ترین و پر ماجراترین جاذبه این شهر است. خانه مقدس حقیقت، که بنایی چوبی و عظیم است، پارک آبی ، جزیره مرجان، دنیای زیر آب، باغ استوایی نانگ چون و مینی سیام نیز جاذبه هایی هستند که در شهر پاتایا قرار دارند. مهمترین جاذبه های این شهر نیز معبد مدرن وانسانگ وارارام مهم ترین معبد پاتایا- و فیل سواری در جنگل های این شهر است.

در نهایت بهترین و جذاب ترین تجربه، دنیای سافاری تایلند است که در آن با ماشین از میان حیواناتی مانند شیر، ببر، خرس ، زرافه، گور خر، آهو و پاندای سفید رد شده و نمایش حیوانات آموزش دیده مانند دلفین ها را می توان مشاهده کرد

تایلند با داشتن سواحلی زیبا و دل انگیز، آب و هوایی استوایی، غذاهای فوق العاده و فرهنگی مجذوب کننده، هر ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران جهان قرار می گیرد. بطوریکه بانکوک پایتخت کشور در سال 2013 در رده نخست شهرهای دنیا از جهت تعداد مسافر قرار گرفت. علت اینکه تایلند در صدر فهرست انتخابی گردشگران جهان قرار دارد، ساده است. هرچیزی که بخواهید در آنجا با هر کیفیت و قیمتی پیدا می شود. به طبیعت علاقه دارید؟ جنگل های انبوه استوایی در انتظار شماست. شنا کردن را دوست دارید؟ سواحا گرم و زیبای تایلند را پیدا کنید. به دنبال شادی و تفریح هستید؟ فستیوالهای متعدد امری مرسوم در تایلند به حساب می آیند. سفر ارزانی انتظار دارید؟ ارزان ترین هتل ها با خدمات خوب قابل دسترسی هستند. ثروتمند هستید؟ لوکس ترین هتلهای جهان با کشتی های کروز مجلل و دیگر امکانات تفریحی به شما خوش آمد می گویند.

علاوه بر جذابیت های طبیعی و تاریخی، پایداری نسبی سیاسی در 50 سال اخیر و گسترش خطوط هوایی بانکوک و احداث دیگر زیرساخت های صنعت گردشگری به میزان چشمگیری به این صنعت پولساز کمک کرده اند.

از مشهورترین جاذبه های این کشور میتوان به کاخ مجلل در بانکوک، معابد گوناگون و قبایل مختلف با فرهنگ ها و آیین های خاص، جنگلهای استوایی و پارکهای طبیعی با حیات وحش کم نظیر و همچنین آبشارهای گوناگون اشاره کرد. جزایر و سواحل هم که از مشخصه های اصلی جذابیت های تایلند به حساب می آیند که در بین آنها پاتایا، پوکت و جزیره سامویی جزء مشهورترین ها به حساب می آیند.

تاریخچه تایلند

تایلند همچون سایر کشورهای جنوب آسیا به شدت تحت تاثیر فرهنگ و مذهب هندو قرار داشته و سالها زیر سلطه پادشاه هندوستان به حیات خود ادامه می داده است. شواهدی در دست است که نشان از استقرار و فعالیت ها انسان در تایلند و در 40 هزار سال قبل میدهد. بعد از فروپاشی پادشاهی خمرها آغاز شده و از دل آنها حکومت هایی چون مالایی ها، تای ها، مون ها و خود خمرها سربرآوردند. بعد از تشکیل کشور سیام یا تایلند فعلی در منطقه جنوب آسیا و سالها حکومت داری، تایلند تنها کشوری بود که به علت رقابت امپراطوری فرانسه و بریتانیا با یکدیگر و تجربه زمام داری موفق حاکمان آن برای 4 قرن پیاپی، تحت استعمار هیچ کدام قرار نگرفت، گرچه از تاثیر استعمارگران غربی بی بهره نبوده است.

در سال 1909 چهار ایالت جنوبی این کشور طبق معاهده بانکوک ضمیمه مالزی شدند. این معاهده مابین بریتانیا و پادشاهی سیام برقرار شد. در سال 1949 نیز کشور سیام به تایلند تغییر نام داده شد. تایلند در جنگ جهانی دوم در عرض 6 تا 8 ساعت توسط قوای ژاپن تسخیر گردید. بعد از این اتفاق تایلند به عنوان متحد ژاپن در جنگ دوباره استقلال یافت اما همزمان جنبش های ضد ژاپنی و ضد فاشیستی تحت نام "سری تای" در کشور گسترش یافتند تا اینکه با شکست ژاپن و متحدان، تایلند نیز به سمت غرب متمایل شد.

بعد از جنگ جهانی این کشور به سمت توسعه سیاسی و اقتصادی حرکت کرده و با توسعه همکاری های منطقه ای و جهانی به رشد خود ادامه داد.

طبیعت و جغرافیای تایلند

تایلند کشوری است در جنوب شرقی آسیا که از نظر وسعت پنجاه و یکمین کشور دنیا محسوب می شود و دارای مناطق کوهستانی در شمال و پوشیده از جنگل در جنوب است. مرتفع ترین نقطه تایلند بیش از 2500 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و رودخانه های معروفی همچون مکونگ و چائو فرایا در آن جاری هستند.

خلیج تایلند با سیراب شدن از رودهایی چون چائوفرایا، تاپی و پانگ پاکونگ منطقه ای پرآب و سرسبز با پوشش گیاهی انبوه بوده و یکی از منطق صنعتی کشور محسوب می شود.

این کشور همینطور با دریای آندامان به عنوان بخشی از اقیانوس هند نیز مجاور است که سواحل بسیار مشهور و ثروتمندی به لحاظ تجارت و صنعت توریسم در این ناحیه قرار دارند.

بهترین وقت سفر به تایلند

تایلند آب و هوایی موسمی دارد و بسیار پرباران است، بنابراین اگر می خواهید به فصول بارانی نخورید، باید از سفر به این کشور (به طور کلی منطقه شرقی آسیا) در ماههای جولای تا اکتبر خودداری کنید. البته این باران ها ناگهانی بوده و به سرعت نیز قطع می شوند و طبیعتا هوا را هم کمی خنک تر می کنند.

تابستان ها نیز هوا بسیار گرم و داغ می شود. اگر از گرما گریزان هستید، خنکترین ماههای این کشور از نوامبر تا فوریه است که میزان بارش باران نیز کمتر می شود.

با همه این تفاسیر توجه داشته باشید که تایلند کشور بزرگی است و ممکن است در مناطق مختلف در یک زمان شاهد آب و هوایی متفاوت باشید!

شهرها و مناطق توریستی  مهم تایلند

تایلند دارای 76 استان است که می توان آنها را در 5 دسته گنجاند. پایتخت، بانکوک و همچنین پاتایا دو منطقه ویژه حکومتی هستند. تایلند شمالی، ایسان، تایلند مرکزی، تایلند شرقی و تایلند جنوبی 5 منطقه بزرگ تایلند هستند. در ادامه مهمترین شهرهای تایلند را به شما معرفی می کنیم.

بانکوک:

بانکوک شهر فرشتگان و مهمترین شهر تایلند است که خیل عظیمی از گردشگران ورودی به این کشور را پذیرا می باشد. این شهر بزرگ و پرجمعیت دارای آثار دیدنی فراوانی است و نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری این کشور ایفا می کند. از جذابیت ها و دیدنی های این شهر می توان به مراکز خرید متعدد و شلوغ، رستوران های متنوع با غذاهای تازه دریایی، کاخ های سلطنتی و معابد تاریخی همون کاخ بزرگ، کاخ Dusit و معبد مشهور Phra Kaew اشاره نمود.

پاتایا:

پاتایا شهر ساحلی و توریستی این کشور است که جمعیت ساکن زیادی ندارد با این حال میلیونها نفر از سراسر جهان برای گشت و گذار به این شهر سفر می کنند. سواحل زیبا، باغهای متعدد باشکوه و تپه های مرتفع از دیدنی های این شهرند که در فاصله دو ساعته از بانکوک قرار دارد.

سامویی:

سامویی نگین خلیج تایلند است که در 80 کیلومتری ساحل تایلند قرار گرفته و بعد از پوکت دومین جزیره بزرگ این کشور محسوب می شود. سواحلی شنی زیبا و آرام، مرجان های دریایی باشکوه، آبشارهای متعدد زیبا و پارک ملی دریایی از شگفتی های این جزیره محسوب می شوند.

پوکت:

پوکت یا مروارید دریای آندامان به عنوان بزرگترین جزیره کشور پادشاهی تایلند شناخته می شود که علیرغم جمعیت کم ساکن خود، گردشگران بسیاری را به سبب داشتن سواحل زیبا و محیط آرام خود پذیرا می شود. پارک ماهیگیری AC’s Phuket، معبد Chalong، خلیج Pharomthep Cape، جزایر کوچک اطراف جزیره اصلی و ... از دیدنی های پوکت به شمار می روند.

خدمات ارتباطی در تایلند

تایلند از نظر دسترسی به اینترنت جایگاه مناسبی داشته و شرکت های تامین کننده اینترنت را با سرعت بالایی در اختیار مردم قرار می دهند. اینترنت وایرلس رایگان نیز به صورت گسترده در سطح شهر بانکوک قابل دریافت است.

همینطور سه اپراتور موبایل وظیفه تامین خدمات تلفن همراه را برعهده دارند که خدمات را بر روی دو باند فرکانسی 900 یا 1800 ارائه می دهند. بنابراین ایرانیان مشکلی برای استفاده از سیم کارتهای تایلندی در گوشی های خریداری شده در ایران نخواهند داشت.

مردم و فرهنگ تایلند

فرهنگ عمومی مردم تایلند تلفیقی از فرهنگ های عمده منطقه جنوب و جنوب شرقی آسیا همچون هند، برمه، کامبوج و چین است بطوری که بسیاری از خصوصیت ها و ویژگی های آنها را می توان در بخشهای مختلف کشور به نسبتهای گوناگونی مشاهده نمود.

مذهب رسمی مردمان این کشور به نیز بودایی تراوده است که کهن ترین شاخه مذهب بودایی شناخته شده و به معنای تعلیم بزرگان ترجمه گردیده است. تقویم بودائیان حدود 543 سال از تقویم میلادی جلوتر است.

نزدیکی فرهنگی و امتزاج نژادی مردمان منطقه بخصوص چینی ها و مالایی ها و نیز مردمان لائوس، کامبوج و برمه با قوم تای ها به حدی است که به سختی می توان یک تایلندی کاملا اصیل را پیدا کرد. این خصوصیت به این کشور کمک کرده تا به شکوفایی اقتصاد خود در طی قرون با استفاده از نزدیکی های مذهبی و نژادی بپردازد.

از دیگر خصوصیت های جامعه این کشور می توان به رقم بسیار بالای انتشار روزنامه در آن اشاره نمود بطوری که در سال 2003 حدود 13 میلیون صحفه روزنامه به صورت روزانه منتشر می شد.

ورزش رزمی موی تای محبوبترین ورزش عمومی این کشور است.

نظام سیاسی تایلند

نظام سیاسی تایلند بصورت پادشاهی مشروطه اداره می شود. نخست وزیر بالاترین مقام اجرایی کشور بوده و دستگاه قضایی کاملا مستقل است. با این حال فساد گسترده دستگاه سیاسی قضایی سبب شده تا این کشور در سالهای اخیر با تظاهرات سیاسی و اعتراضی بسیاری روبرو بوده باشد که به درگیری های شدید نیز منجر شده.

در اسفند سال 92 وزارت امور خارجه ایران طی اعلامیه ای خواستار خودداری ایرانیان از سفر غیرضروری به تایلند مخصوصا شهر بانکوک به علت تداوم ناآرامی های این کشور شد.

زبان در تایلند:زبان رسمی در تایلند زبان تای است. زبانی آوایی و بیشتر تک آوایی.در مدارس تایلند آموزش زبان انگلیسی اجباری ست. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که در شهرهای بزرگ تایلند با استفاده از زبان انگلیسی با مردم و بخصوص نسل جوانتر ارتباط برقرار کنید.

بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند معروف به شهر فرشتگان در سال 2013 با پیشی گرفتن از لندن توانست رده ی نخست بیشترین بازدید کننده را از آن خود کند. شهری با شخصیتی چند وجهی با بازارهای بزرگ،معابد بودایی با مناره های طلایی، انواع رستوران های بین المللی و قایق های دم درازی که در حال حرکت در رودخانه سلطنتی هستند

بانکوک علیرغم رونق گرفتن صنعت گردشگری و جهانی شدن آن ، توانسته ماهیت تایلندی خود را کاملا حفظ کند . هر کاری در بانکوک و کلا در تایلند با شادی و تفریح انجام می شود و از این رو همیشه تایلندی ها لبخند به لب دارند.

بانکوک شهری نسبتا جوان که در قرن 18 میلادی تاسیس شده امروز به یکی از پر رونق ترین کلان شهرهای دنیا با بیش از 12 میلیون نفر جمعیت تبدیل شده است. بانکوک،با قرارگرفتن در حصار رودخانه "چائو فرایا" تبدیل به شهری پر رونق شده که فرهنگ دنیای کهن را با شور و شادمانی های شهری درآمیخته است.

سفر به بانکوک:

بانکوک دارای دو فرودگاه است که فرودگاه قدیمی تر برای پروازهای داخلی تایلند و دیگری برای پروازهای بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند. البته به جز سه شرکت هواپیمایی ایرآسیا، اورینت تای و نوک ایر که پروازهای بین المللی خود را از فرودگاه قدیمی انجام می دهند.

هر دوی این فرودگاه ها حدودا" 30 کیلومتر از شهر فاصله دارند و سه ساعت مسافت نیز بین هرکدام از این دو فرودگاه وجود دارد.

برای رفت و آمد بین شهر و فرودگاه ها می توان از تاکسی و یا اتوبوس های موجود استفاده نمود.

سایر روش ها و وسیله نقلیه موجود برای سفر به بانکوک در صورتی که از کشوری دیگر به این شهر سفر می کنید، چندان مرسوم، مطمئن و مقرون به صرفه نخواهد بود.

گردش در بانکوک:

بانکوک شهر بسیار شلوغ و پر رفت و آمدی است که شاید گشت و گذار در آن برای خارجی ها سخت ترین قسمت سفرشان باشد.

سرویس حمل و نقل اتوبوس در بانکوک پر رفت و آمد و به هم ریخته است . بنابراین بهتر است همیشه نقشه راهنمای بانکوک را به همراه داشته باشید هرچند که ممکن است این نقشه صد در صد درست نباشد چرا که راه ها و جاده ها دائما" در حال تغییر هستند.

کرایه ها معمولا" متغیر است اما قیمت ارزانی دارند.

دیدنی های بانکوک :

توریستی ترین منطقه بانکوک منطقه پراناخان است . این منطقه کاخ ها و معابد و موزه ها و تالارهای دیدنی بسیاری دارد از جمله:

کاخ بزرگ بانکوک اصلی ترین کاخ بانکوک است که در سال 1782 ساخته شده و شامل مجموعه ی اداری و باغ بزرگ و همینطور عمارت سلطنتی است.

معبد زمردین یکی از مقدس ترین معابد بودایی جهان در تایلند است که در منطقه تاریخی بانکوک قرار گرفته است.

کاخ دوسیت : مجموعه کاخ ها و پارک های بزرگی است که اغلب به سبک معماری ایتالیایی به دستور رامای پنجم ساخته شد ولی امروزه بیشتر به عنوان موزه و یا سازمان های اداری و آموزشی مورد استفاده قرار گرفته اند.

تالار نمایش جامه و لباس های رسمی پادشاه و سکه های قدیمی ملی:

در سمت راست کاخ مرکزی واقع شده است . در این مکان سکه های قدیمی ملی و پول های رایج سلسله پادشاهی تایلند جمع آوری شده و زیورآلات و جامه های رسمی پادشاهان هم در معرض نمایش است .

ستون شهر: در محوطه نزدیک به معبد " پراسی راتناناساساداران " قرار دارد . بر اساس باور مردم تایلند رسم شده که قبل از بنای شهر باید ستون شهر ساخته شود، این ستون به دستور رامای اول ساخته شده است.

طبیعت و جغرافیای بانکوک:

ویژگی مهم بانکوک داشتن موقعیت جغرافیایی بهتر نسبت به کرونگ تان بوری (پایتخت اسبق) بوده چرا که ساخته شدن در دلتای رودخانه چاوپرایا و محصور شدن با آن از سمت های مغرب و جنوب امنیت این ناحیه را تضمین می کرد.

بانکوک از شمال به شهر نان بوری ، از جنوب به شهر ساموت پراکان، از شرق به شهرشه شینگ سو و از غرب به شهر ناخان پاتوم متصل است.

وجود کانال های مختلف آبراهی و ساخت و ساز در کنار این آبراهه ها سبب شده بود تا در قرن نوزدهم به بانکوک لقب ونیز شرق را بدهند. بانکوک از سطح آبهای آزاد حدود 1.5 متر ارتفاع دارد و حدود 20 درصد از زمین های شهری به کشاورزی اختصاص یافته است. به طور کلی متوسط بیشترین دمای این شهر 32 درجه و متوسط کمترین دمای آن 24 درجه بالای صفر است و ماه سپتامبر را می توان پربارترین روزهای این شهر دانست.

تاریخچه بانکوک

بانکوک بعد از به سلطنت رسیدن "رامای اول" در سال 1782 میلادی تاسیس شد و همان سال به دستور وی کاخ پادشاهی در سمت شرق رودخانه چاوپرایا ساخته شد. البته این شهر در ابتدا یعنی اواخر قرن پانزدهم دهکده ای کوچک در ساحل غربی رودخانه چاوپرایا بوده است و به سبب موقعیت استراتژیکش ، به تدریج توسعه یافته و بر وسعت آن افزوده شده است.

رشد انفجاری جمعیت این شهر در دهه 60 نیز سبب رونق بیشتر اقتصاد منطقه گردیده و به تدریج نگاه به صنعت توریسم را پر اهمیت ساخت به طوری که در سال های اخیر بسیاری از وب سایت های تخصصی گردشگری، بانکوک را جز ده شهر اول جهان برای سفر می دانند.

بانکوک شهری است بسیار بزرگ و یک کلان شهر به تمام معنا که برای پاسخگویی به نیاز جمعیت عظیم ساکنینش و نیز افزایش اشتغال اقدام به ساخت فروشگاه ها و مراکز خرید بسیار بزرگ  و همینطور فروشگاه های متحرک روی قایق کرده اند.

غذا و رستوران در بانکوک:

بانکوک نزدیک به 50 هزار و شاید هم بیشتر مکان برای غذا خوردن دارد ! رستوران هایی که علاوه بر غذاهای محلی و تایلندی ، انواع مختلف غذا از فرهنگ های مختلف همچون غربی،هندی،چینی، ترکی و ... را طبخ می کنند.

قیمت ها هم از 300 بات شروع می شود که مناسب است . البته فست فودهای کنار خیابان و یا آن هایی که بر روی چرخ دستی هستند قیمت های خیلی کمتری و گاه طعم و لذت بیشتری داشته و بسیاری از مردم تایلند هم از آنها استفاده می کنند.

با توجه به تعدد و تنوع رستوران ها و مراکز تغذیه ای در بانکوک انتخاب بهترین رستوران کار بسیار سختی است. از طرف دیگری بسیاری از مسافران وقتی به کشوری سفر می کنند ، دوست دارند غذاهای محلی و خصوصی که طعمی غیر از غذاهای مرسوم دارند را چشیده و بر لذت و هیجان سفرشان بیفزایند. فلذا امر مهم تنها جا و مکان و یا حتی نوع غذا نیست بلکه هدف کسب تجربه ای هیجان انگیز و به یاد ماندنی خواهد بود.

پیشنهاد طنین گشت برای اقامت در بانکوک :

هتل  سیام کمپینسکی بانکوک *****

معرفی هتل های بانکوک :

این هتل در گروه هتل های بین المللی قرار دارد که در شهر بانکوک از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

معماری نوین ، فضایی گسترده و خانوادگی، بهره مندی از باغی سبز و خوش آب و هوا و مجهز به جدیدترین امکانات و خدمات روز دنیا از ویژگی های این هتل مجلل به شمار می رود.علاوه بر موقعیت جغرافیایی مناسب ، دسترسی به مراکز تجاری و وسایل حمل و نقل عمومی نیز از برتری های این مرکز اقامتی محسوب شده چنان که برای رسیدن به مرکز خرید معروف سیام پاراگون از هتل ، می توان با صرف هزینه و زمان کم و از طریق مترو به این مرکز تجاری رسید. اتاق ها مشرف به سواحل زیبا ، منظره استخر رو باز ، باغ ها و آبشارهای هتل می باشند. همچنین این اتاق ها دارای اینترنت بی سیم رایگان ، قهوه و  چای ساز، تلویزیون صفحه تخت با ماهواره و بالکن اختصاصی می باشد.

هتل دارای امکانات متعدد برای استراحت می باشد. بسیاری از امکانات به روز و خدمات رفاهی 24 ساعته ، در کنار تاپ ترین سرویس دهی در این هتل رویایی با بالاترین کیفیت ، به گردشگران توربانکوک ارائه می گردد. ضمنا" تا فرودگاه بین المللی بانکوک 24 کیلومتر راه است.

امکانات هتل :

استخر روباز، جکوزی ، ماساژ درمانی، باشگاه بدنسازی مجهز، محوطه مخصوص حمام آفتاب، خدمات خانه داری، خدمات کپی و فکس، واکس کفش و خدمات صرافی، سرویس نگه داری از کودک، بار، کافی شاپ، بوفه، فضای سبز، بالکن اختصاصی، مینی بار، یخچال، تلویزیون، کانال های ماهواره و قابلیت اتصال به اینترنت پر سرعت رایگانامتیاز هتل در سایت معتبر بوکینگ : 10/9.2  

پوکت 

پوکت بزرگترین جزیره تایلند با 48 کیلومتر طول و عرضی 21 کیلومتری است که در جنوب تایلند قرار گرفته و از غرب مجاور دریای آندامان به عنوان بخشی از اقیانوس هند است. نام پ.کت از واژه ی مالزیایی گرفته شده و به معنای تپه یا کوه است و این جزیره به مروارید دریای آندامان نیز شهرت دارد.

پوکت بزرگترین جزیره تایلند در آغاز به خاطر تولید قوطی رونق گرفت . اما کم کم این صنعت جای خود را به صنعت گردشگری داد . پوکت یکی از محبوب ترین مقاصد در جنوب شرقی آسیا برای گذراندن تعطیلات است. چرا که مالامال از سواحلی حیرت انگیز، آب هایی زلال و شفاف است. در سال های اخیر ، مراکز توریستی و تفریحگاه های شیکی در پوکت گسترش یافته اند.

قرار گرفتن در مسیر تجارت هند و چین سبب شده تا محل رفت و آمد بسیاری از تجار آسیایی و غربی خصوصا اروپایی ها شده و در منابع تاریخی سیاحان در مورد آن صحبت شود.

این جزیره را توسط دوپل نسباتا کوتاه به سرزمین اصلی تایلند متصل کرده اند و جمعیتی 600 هزار نفری (طبق آمار سال 2013 ) در آن ساکن هستند.

سفر به پوکت

هواپیما : فرودگاه پوکت در شمال جزیره قرار داشته و دومین ترمینال بزرگ مسافربری تایلند محسوب می شود. از طریق این فرودگاه علاوه بر سفر به دیگر شهرهای تایلند من جمله بانکوک، می توان مابین کشورهایی چون قطر، سنگاپور، مالزی، چندین کشور اروپایی و همینطور استرالیا سفر کرد . البته در فصولی که گردشگران به سمت این جزیره گسیل می شوند، تعداد پروازها نیز بیشتر می شوند.

فرودگاه پوکت دارای دو ترمینال است که اغلب پروازهای بین المللی از ترمینال شماره یک و پروازهای ارزان قیمت و یا چارتر از ترمینال شماره دو صورت می گیرد.

قطار: هیچ خط ریلی مستقیمی به سمت این جزیره وجود ندارد . با این حال قطار بانکوک به سمت سنگاپور می تواند گزینه مناسبی باشد.

اتوبوس : با استفاده از اتوبوس می توانیداز بانکوک به سمت پوکت سفر نمایید اگرچه مجبور خواهید بود مسافتی 13 ساعته را تحمل کنید. در خود پوکت تنها دو ترمینال اتوبوسرانی وجود دارد که ایستگاه قدیمی تر کوچک است ولی ایستگاه بزرگ تر و مدرن تری هم ساخته شده است.

هنگام خروج از ترمینال مراقب نرخ تاکسی ها و ریکشاها باشید که سرتان کلاه نگذارند.

قایق : این سفر دریایی تقریبا بین یک و نیم تا دو ساعت زمان می برد. از طریق برخی قایق های تندرویی که به تعداد محدودی وجود دارند نیز می توان به جزایر اطراف رفت که البته هزینه بیشتری نیز طلب خواهند کرد.

گردش در پوکت:

پوکت جزیره بزرگی است و رفت و آمد باید با وسیله حمل و نقل انجام شود. اما حمل و نقل عمومی جایگاه خوبی در پوکت ندارد  و توک توک و تاکسی اصلی ترین وسایل حمل و نقل در پوکت هستند. به همین ترتیب تاکسی ، انتخاب اول شما می توانند باشد که به چهار صورت فعالیت می کنند. یکی همان توک توک ها هستند که البته تاکسی متر ندارند و حتما قبل از سفر بر سر یک قیمت با راننده به توافق قطعی برسید. بعضا خود تایلندی ها آن ها را مافیای تایلند می نامند چرا که ممکن است 200 بات برای یک مسیر کمتر از یک کیلومتری از شما بگیرند. معمولا یک سفر گردشی در شهر چیزی بیشتر از 40 بات نباید بشود. در کل بهتر است خیلی به دنبال سفر کردن با توک توک نباشید. تاکسی نوع بعدی بیشتر شبیه تاکسی های معمولی درایران است . رنگ قرمز یا زرد با علامت تاکسی متر دارند.در کل از توک توک ارزان تر و امن تر هستند و در عین حال کمیاب تر هم هستند . دسته سوم تاکگسی های غیر رسمی هستند که گاها از طرف هتل ها می آیند و قیمتشان گران تر از توک توک است ولب در عوض تهویه مطبوع هم دارند.

ارزان ترین تاکسی ها هم تاکسی های موتورگازی هستند که کمی خطرناک هستند و برای سفر طولانی راحت نیستند.

ماشین یا دوچرخه می توانند گزینه های دیگری برای شما باشند.میانگین کرایه ماشین هم چیزی بین 1000 تا 1200 بات در روز است

آخرین گزینه و شاید گران ترین سفر با قایق است و استفاده ساعتی آن حدود 500 بات و برای استفاده در یک روز کامل حدود 1800 بات باید پرداخت.

دیدنی های پوکت:

شنا،اسکی روی آب، جت اسکی، قایق رانی و غواصی از تفریحات مرسوم گردشگران در این جزیره است که به علت وجود سواحل زیبا و آب های آرام پوکت امکان پذیر شده است . کایت سواری و ماهیگیری در آب های عمیق هم از دیگر تفریحات این جزیره اند.برخی از نقاط دیدنی جزیره پوکت را در ادامه معرفی می کنیم.

مزرعه کوروکودیل : محلی برای تماشای کروکودیل های پرورشی است که برای استفاده از پوست و سایر مزیت هایشان نگهداری می شوند.

باغ پروانه و حشرات پوکت : در این باغ وحش می توانید به تماشای هزاران نوع پروانه و حشره جالب بپردازید.

فانتاسی پوکت: پارک بازی و تفریحی جزیره است که به دیزنی لند جنوب شرقی آسیا نیز شهرت دارد.

خلیج چالانک: در 11 کیلومتری شهر پوکت قرار دارد و ساحلی شبیه به نیم دایره دارد. در این خلیج گردشگران با کشتی های کرایه ای به جزیره های دیگر می روند. محل آن کمی آلوده به گل است و از این رو خیلی قابل شنا کردن نیست .

خلیج سین: این خلیج در نزدیکی ساحل " نیسان " واقع شده و شن هایی سفید  و سنگ های زیبایی هم دارد . ناحیه دیگر ، ناحیه " هات کارون "  است که در کنار  " هات کاتا "  قرار دارد و دارای تپه ای است که 3 خلیج "کاتا نای" ، خلیج "کات " و خلیج "کارون" را در خود جای دارد.

سواحل پوکت:

ساحل پاتنک، در 15 کیلومتری شهر پوکت دارای شن های سفید و زیبا با طولی حدود 9 کیلومتر می باشد. آبی بسیار زلال و تمیز دارد که برای شنا ساخته شده است

ساحل دیگر احل راوای است در فاصله 17 کیلومتری شهر پوکت. شن های سفید و زیبایی دارد و با داشتن رستوران غذاهای دریایی اوقات خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

ساحل کاتا هم خودش به دو ساحل تقسیم می شود : کاتای بزرگ و کاتای کوچک . مقصد شناگران و غواصان بسیاری هم هست. ساحل بعدی ساحل هات نایهان است با 18 کیلومتر فاصله از شهر پوکت. سواحل "بانک تاو" ، "هاد سورین" و "نای یانگ" هم سواحل زیبایی هستند.

جزایز اطراف پوکت :

از جزیره تاپویای شروع می کنیم که با 10 دقیقه قایق سواری از خلیج "ماکام" می توانید به این جزیره برسید و از استراحتگاه ها و رستوران های آن لذت ببرید.

جزیره مهم دیگر جزیره سیری است که در فاصله 4 کیلومتری شهر پوکت و در قسمت جنوب شرقی جزیره پوکت قرار داشته و حدود 20 کیلومتر مربع مساحت دارد.

جزیره ناخای در شمال شرق پوکت . برای دیدن و خرید انواع مروارید خوب است و معمولا در آن استراحت و آب بازی می کنند. جزیره بعدی خای ناک نام دارد که در نزدیکی پوکت بوده و ساحلی قشنگ و تمیز برای آب بازی دارد. در قسمت عقبی آن ببرهای فراوانی وجود دارد و اطراف آن پر از مرجان های گوناگون است.

جزیره "کو" در فاصله 3 کیلومتری "راوای" ، سواحل شنی و طبیعت زیر دریایی زیبایی دارد و قدمگاهی که به بودا نسبت می دهند در این ناحیه واقع شده است.

در جزیره لون که بیشتر از کوه و جنگل است بیشتر قایق سواری می کنند. و در آخر می توان به جزیره های پارک ملی خلیج پاننکوای اشاره کرد که حدود 300 جزیره هستند و برای گردشگری فوق العاده. جاذبه های مهم آنان عبارتند از کوه " تاپو" کوه "پینگ کان" ، "ماجو" و " پانی".

طبیعت و جغرافیای پوکت:

پوکت به عنوان بزرگترین جزیره تایلند ، از لحاظ جغرافیایی ، در ساحل غربی تایلند و در کنار دریای آندمان واقع شده و مساحتی معادل 576 کیلومتر مربع دارد. این جزیره که خود یک ایالت  در تقسیمات سیاسی اداری کشور محسوب می شود. دارای 9 شهر و 39 جزیره کوچک و بزرگ بوده و از غرب با دریای آندمان و خلیج هند مرز مشترک دارد.

البته این جزیره به طور رسمی به 3 ناحیه و 17 بخش و 103 روستا تقسیم بندی شده است.

پوکت آب و هوایی گرم و استوایی دارد و بسیار شرجی است . فصول بسیار گرم سال از مارس تا اوایل می به طول می انجامد. خنک ترین قسمت سال مابین نوامبر و فوریه است که محلی ها هوا را سرد می دانند، اگرچه دما معتدل است.

تاریخچه بانکوک

شهر پوکت شهری باستانی در دوران حکومت "سوکوتای" بوده به مرکزیت شهر "تالانگ" بوده است که جمعیت بسیاری در آن زمان در آنجا  سکونت داشته اند. این شهر پیش از این به عنوان محلی برای تجارت  و مبادله کالا از هلند و فرانسه استفاده می شد. وجود مابع عظیم قلع در این جزیره سبب شد تا در قرن هفدهم مورد استعمار هلندی ها  و بریتانیایی ها و بعد از 1680 فرانسوی ها قرار بگیرد. در سال های اخیر خبرسازترین حادثه مربوط به سونامی وحشتناک 26 دسامبر 2004 می شود. طی این طوفان دریایی که بر اثر زلزله در اقیانوس هند در سواحل غربی تایلند رخ داد موج های به وجود آمده نزدیک به 5300 نفر را کشته و بخش وسیعی از تاسیسات منطقه را نابود کرد. البته یک سال بعد منطقه به سرعت بازسازی شده و سامانه ماهواره ای پیش بینی سونامی نیز احداث گردید.

خرید در پوکت:

در پوکت مانند کشورهای حاشیه خلیج فارس، صید مروارید به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد رواج داشته و از این رو فرهنگ صید مروارید یکی از عمده فرهنگ های تجاری این ناحیه است. ساخت زیورآلات و ظروف مفرغی و ظروف بسیار زیبای سیاه قلم کاری شده به همراه طبخ غذاهای دریایی از دیگر صنایع محلی این قسمت از تایلند است.

غذا و رستوران در پوکت:

رشد صنعت گردشگری در این جزیره سبب شده تا اغلب رستوران ها به جای غذاهای محلی و تایلندی و حتی آسیایی، خوراکی های غربی را سرو کنند. بدین جهت حق اتنخاب اندکی در مورد غذاهای محلی وجود دارد. با این حال برخی غذاهای دریایی هنوز هم پر طرفدار بوده و سرو می شوند.

پیشنهاد طنین گشت برای اقامت در پوکت:

هتل لمردین پوکت *****

معرفی هتل پوکت :

هتل لمردین پوکت در منطقه ساحلی کارون و بر روی اسکله ای زیبا در شهر پوکت واقع شده که توسط جنگل های گرمسیری سبز و با شکوه احاطه گردیده است. این هتل 5 ستاره مجلل،زیر گروه هتل های زنجیره ای استاروودز هتل می باشد که در شهر پوکت لوکس ترین هتل ها را به خود اختصاص داده اند. از برتری های این هتل مدرن، موقعیت جفرافیایی منحصر به فرد آن است که تا ساحل پاتونگ 5 کیلومتر، تا معبد چالونگ و منطقه شکار و زمین پینت بال هم 20 کیلومتر فاصله دارد. بسیاری از تفریحات ساحلی و ورزش های آبی و خدمات به روز در کنار تاپ ترین سرویس دهی در این هتل رویایی به بهترین شکل ممکن به گردشگران ارائه می گردد. ساحل اختصاصی هتل که تقریبا در 40 قدمی آن قرار دارد، شما را از استفاده از ساحل های شلوغ و پر رفت و آمد آسوده می کند. هتل لمردین با امکانات و فضایی که دارد برای همه افراد خانواده مناسب است . این هتل با فرودگاه بین المللی پوکت 45 دقیقه با ماشین فاصله دارد.

امکانات هتل:

استخرهای روباز،سونا جکوزی، ماساژ درمانی و اسپا، مرکز سلامت و آب گرم، باشگاه بدنسازی مجهز، محوطه مخصوص حمام آفتاب، کلاب کودکان، زمین تنیس، سالن اسکواش، ورزش های آبی، خدمات کپی و فکس ، خدمات شست و شوی لباس،صرافی، سرویس ترانسفر فرودگاهی ، مرکز تجاری، صندوق امانات، فروشگاه، قابلیت اتصال به اینترنت، آسانسور، خدمات گردشگری، بار،صبحانه بوفه،کافی شاپ، ده رستوران دنج و با شکوه، انبار بار و چمدان، سیستم حرارتی و برودتی، تلویزیون ال سی دی،  تهویه مطبوع، حمامی مجهز به وان و دوش مجزا و وسایل مکمل استحمام و لوازم آرایش رایگان، صندوق امانات و مینی بار.

امتیاز هتل در سایت معتبر بوکینگ : 10/8.8 

پاتایا

پاتایا(درتلفظ محلی پات ته یا ) شهری ساحلی در شرق تایلند و جنوب بانکوک قرار داشته و حدود یکصد و پنجاه کیلومتر با ان فاصله دارد.این شهر به صورت خود مختار اداره میشود و ناحیه وسیعی را دربرمیگیرد که شامل چند شهر اطراف و ناحیه صنعتی شرق کشور میشود.

فاصله نزدیک با فرودگاه و بانکوک و همچنین وجود تهداد بسیار زیادی هتل و مسافرخانه با قیمت های ارزان سبب شده است تا سواحل این شهر علی رغم نداشتن امکانات کانلا استاندارد و نیز خرابی های طبیعت اطراف توسط جهانگردان و طرح های توسعه ای همچنان پرطرفدار باشد، به طوریکه سالانه نزدیک به 5 میلیون نفر از این شهر دیدن میکنند.طبق آخرین سرشماری جمعیت،که مربوط به سال 2007 میشود، جمعیتی معادل یکصد هزار نفر در پاتایا ساکن هستند.

سفر به پاتایا

هواپیما:نزدیک ترین فرودگاه به پاتایا فرودگاهی است که به اشتباه فرودگاه پاتایا نامیده میشود،در حالی که این فرودگاه بیشتر کاربرد نظامی داشته و دو شهر پوکت و ساموئی پروازهای منظم دارد

اتوبوس:اتوبوس های درجه یک که دارای تهویه هوا وسرویس بهداشتی هستند،بدون توقف از بانکوک به سمت پاتایا حرکت میکنند.این اتوبوس ها بسیار مناسب بوده و محیط آرام و بی دردسر دارند.

هرگز سوار مینی ون هایی که برخی از افراد شما را دعوت به مسافرت با آنها میکنند سوار نشوید.این مینی ون ه تا زمان پرشدن حرکت نکرده ودر خارج پاتایا مسافران را پیاده ممکنند و علاوه بر راحت نبودن ، وقت و هزینه بیشتری از مسافران خواهد گرفت

تاکسی:تاکسی های عمومی که از فرودگاه حرکت می کنند باید حتما که از فرودگاه حرکت می کنند باید حتما دارای تاکسی متر و تهویه هوا بوده و رانندگان مجوز فرودگاه تایلند را داشته باشند.

ترن: ارزان ترین وسیله مسافرت ما بین پاتایا و بانکوک است

گردش در پاتایا

برای گشت و گذار در شهر توصیه می کنیم نقشه رسمی پاتایا که توسط مقامات شهرداری این شهر تهیه شده را از ادارات  وابسته به شهرداری یا از تالار مرکزی شهر تهیه کنید.

یکی از اصلی ترین وسیله های گشت و گذار در پاتایا، وانت بارها یا کامیون های تبدیل شده به اتوبوس هستند

کرایه هر مسافر تقریبا 10 بات بوده  و مورد استفاده مردم عادی و توریست ها قرار می گیرد.

این وسایل در مسیرهای مختلفی تردد دارند.بهتراست با دانستن مسیر حرکت آنها سوارشان شوید.

تاکسی موتورها سریع ترین وسایل حمل و نقل عمومی هستند.در صورتی که عجله ندارید و امنیت برایتان مهم است سوار آنها نشوید.

راننده تاکسی ها در این شهر اغلب از ساکنین بانکوک هستند که بعد از پیاده کردن مسافران خط بانکوک- پاتایا در مسیرشان اقدام به مسافرگیری می کنند.

دیدنی های پاتایا

پاتایا شهری است متکی بر صنعت توریسم.از این رو امکانات تفریحی و ورزشی بسیاری در این شهر ساخته شده است.حدود21 زمین گلف،پیست اتومبیل رانی، پارک های متعدد و باغ وحش هایی چون دهکده فیل ها، باغ وحش خصوصی ببر وچند آکواریوم و ... از جذابیت های این شهر محسوب میشود.

تپه پاتایا: یکی از مناطق مرتفع شهر است که بسیاری از مردم برای مشاهده طلوع و غروب خورشید به بالای آن میروند.از فراز این تپه میتوان منظره پانورما  از شهر و خلیج پاتایا رو مشاهده نمود

منطقه می موسا پاتایا: این ناحیه به شهر فرانسوی شهرت داشته و بسیار زیبا و چشم نواز است از زیبایی این منطقه میتوان به باغ های نانگ ناچ، بازار متحرک،دریاچه نقره ای و دو پارک آبی اشاره نمود.معماری ساختمان های این ناحیه اروپایی بوده و بسیار مورد علاقه عکاسان و هنرمندان است.

باغ گیاه شناسی:پارکی بسیار بزرگ که گونه های مختلفی از گیاهان استوایی را در آن بسیار زیبا و چشم نوازی نگهداری می کنند.این پارک دارای مجتمعی تفریحی نیز هست.

سیام کوچک: پارک مینیاتوری معروف به نام سیان کوچک یکی از جاذبه های گردشگری پاتایاست

طبیعت و جغرافیا پانایا

پاتایا در سواحل شرقی ودر کناره خلیج تایلند قرار دارد.آب و هوای این شهر نسبت به آب و هوای موسمی خشک تر است

با این حال در طی سال باران های فراوانی رخ میدهد.

تاریخچه شهر پاتایا

پاتایا در ابتدا روستای کوچکی با مردمان ماهیگیر و فقیر بوده است که حدود سه کیلومتر از خط ساحلی منطقه را شامل شده وبا نزدیک شهر حدود 30 کیلومتر فاصله داشته است. زیبایی طبیعی منطقه و ساحل جذاب بت چشم اندازی خارق العاده سبب شد تا مردم منطقه به تدریج سفرهای آخر هفته خود را به مقصد این روستا تنظیم کنند.

خرید در پاتایا

پاتایا پر از مغازه و فروشگاه های بزرگ و کوچک است که اجناس مختلفی را بفروش می رسانند.با این حال ، پاتایا شهر خوبی برای خرید هر نوع کالایی نیست

برخی از بزرگترین فروشگاه های پانایا

مرکز خرید فستیول مرکزی: یکی از بزرگترین مراکز خرید تایلند است که در اواسط ژانویه 2009 افتتاح شده است .

مرکز خرید مایک:مرکز خرید 10 طبقه که طبقه آخر آن به استخر بزرگی مجهز است.پنج طبقه از این مرکز خرید به فروش خوراکی ها اختصاص دارد.

مرکز خرید رویال گاردن:این مرکز خرید در نزدیکی هتل ساحلی ماریوت قرار دارد. به همین دلیل گردشگران زیادی به آن مراجع میکنند.

غذا در پاتایا

همچون سایر شهرهای جنوب آسیا، غذا بخشی از فرهنگ مردم شهر پاتایا را تشکیل می دهد.مخصوصا غذاهای سنتی تهیه شده از ماهی و جانداران دریایی تازه صید شده.البته بعد از گسترش صنعت توریسم به تدریج پای سایر غذاهای سایر نقاط جهتن بخصوص غذاهای غربی به این منطقه گشوده شد

هتل ساحلی سنتراگرند میراژپاتایا

معرفی هتل پاتایا

هتل سنتاراگرند میراژ که 18 طبقه تشکیل شده، زیر مجموعه  هتل های مجلل سنتارا می باشد که در قسمت شمالی شهر پاتایا و میان دو ساحل ونگ آمات بیچ و ناکلوا بیچ قرار گرفته است.از برتری های این هتل 5ستاره و لوکس مشرف بودن تمام اتاق ها به زیبایی دریا و برخورداری از 320متر ساحل اختصاصی می باشد.

در قسمتی از این پارک آبی دو تخته سنگ عظیم قرار دارد که به وسیله یک طناب به هم متصل شده،با گذاشتن از این طناب شما میتوانید مناظری همچون جنگل، رودخانه و آبشار را تماشا کرده و در ساحل طلایی ونگ آمات در شمال ساحل پاتایا فرودآیید.

 امکانات هتل

استخرهای متعدد، ماسلژ درمانی و اسپا، مراکز سلامت و آب گرم، باشگاه بدنسازی مجهز،محوطه مخصوص حمام آفتاب، غواصی،صخره نوردی، زمین تنیس، میز پینگ پنگ، خدمات واکس کفش، سرویس ترانسفر فرودگاهی، صندوق امانات ، فروشگاه، اینترنت پرسرعت رایگان،آسانسور، خدمات گردشگری، آرایشگاه سرویس نگهداری از کودک، پارکینگ، مینی بار، یخچال،سوئیت لوکس و مجهز به بالکن اختصاصی، کافی شاپ، هشت رستوران دنج و با شکوه میباشد.

سامویی :

سامویی جزیره ای است در خلیج تایلند ،که با وجود زیبایی های طبیعی و تنوع باور نکردنی جاذبه های تفریحی و گردشگری یکی از اصلی ترین مناطق توریست پذیر تایلند است . از مهم ترین سواحل این جزیره می توان به سواحل چاونگ و لامایاشاره نمود که بسیار شلوغ و پرترددهستند و نزدیک ترین شهر به این جزیره نیز شهر سورت تانی است . سامویی در 700 کیلومتری بانکوک قرار دارد و دومین جزیره بزرگ بعد از پوکت بوده و جمعیتی بیش از 63 هزار نفر در آن زندگی می کنند . سالانه، بیش از 1.5 میلیون نفر به آن سفر می کنند تا از ساحل شنی ،مرجان های خیره کننده ،دریاچه های مرجانی آرامبخش ،آبشارهای تماشایی ، درخت های خمیده ی نارگیل و آب فوق العاده شفاف آن بهره ببرند

سفر به سامویی

هواپیما : فرودگاه خصوصی سامویی : این فرودگاه توسط شرکت هواپیمایی بانکوک ساخته شده و در حال حاضر نیز تنها فرودگاه این جزیره است . از بانکوک ، پوکت و ((چیانگ مایی )) می توانید به این جزیره پرواز کنید . همینطور از فرودگاه بین المللی پنانگ در مالزی و نیز فرودگاه سوبانگ در نزدیکی کوالالامپور امکان پرواز به این جزیره وجود دارد

دریا : با هزینه ای معادل 200 الی 300 بات میتوانید با استفاده از کشتی های سریع السیر مسافرتی از شهر سوت تانی به سامویی سفر کنید

گردش در سامویی

همانند بسیاری از جزیره های تایلند ، موتور گازی و توک توک وسیله اصلی جابه جایی در سامویی است . شما می توانید برای جا به جایی در سامویی از تاکسی هم استفاده کنید . نکته قابل توجه در این بین ،عدم استفاده از تاکسی متر است .بالطبع ممکن است مبلغی گزاف از شما دریافت کنند

استفاده از اتوبوس هم هزینه ای حدود 50 بات برای مسافت های معمول دارند . با کرایه کردن دوچرخه هم می توانید در نقاط مختلف این جزیره رفت و آمد کنید هزینه آن نباید بیشتر از 200 بات باشد

دیدنی های سامویی :

ساحل chaweng : اصلی ترین ساحل سامویی است که از سال 1990 پیشرفت های چشمگیری داشته بطوری که تا 20 سال پیش این ساحل فقط چند خانه کوچک پراکنده داشت . اما امروزه ،ساحل چاونگ را هتل های بین المللی و رستوران های مختلف اشغال کرده اند

ساحل lamai :  مانند چاونگ ، لامای هم در چند سال اخیر به تفرجگاهی بزرگ در سامویی تبدیل شدخ است . اما این ساحل نسبت به ساحل چاونگ خلوت تر است . در قسمت جنوبی آن هم صخره های جالبی وجود دارد . لامای در قسمت جنوبی سامویی  در 10 کیلومتری چاونگ واقع است

پارک ملی mu ko aug thong : پارک دریایی بزرگی است که در خلیج تایلند با اشتن جزایر کوچک و بزرگ یکی از زیست گاههای طبیعی و ذخیره های آکولوژیک کره زمین شناخته شده و تحت حفاظت دولت تایلند قرار گرفته است  بیشتر این پارک دریایی ،آبی بوده و تنها قسمت کوچکی از آن را جزایر تشکیل می دهند

ساحل بودای بزرگ : در شمال سامویی واقع شده است و برای شنا کردن مناسب است . با توجه به چند سال اخیر ،پر از رستوران و فروشگاههای مختلف است

ساحل مای : نام این ساحل ارام که در شمال جزیره واقع است < به خاطر اب کم عمقش برای شناهای خانوادگی و بچه ها مناسب است.

ساحل چوئنگمون : در شمال شرقی ساموئی بوده و 10 دقیقه با چاونگ فاصله دارد. اما بر خلاف این جزیره ساحلی ارام و نسبتا ساکت است 

ساحل بپوت : در شمال جزیره و گزینه اول برای شیرجه زدن در اب است . به اندازه چاونگ پیشرفته نیست اما رستوران و فروشگاه به اندازه کافی دارد

بان لیپا یای : دهیاست که در ان میوه های محلی با کیفیتی پرورش ی دهند

ناتون : قرارگاه دریایی اصلی حزیره است و مغازه و رستوران و اژانس مسافرتی به اندازه کافی در ان وجود دارد

خانه قدیمی : خانه ای با سبک چینی و قدمت 200 ساله که نماد هویت سامویی است

باغ رمزی بودا : احاطه شده با جنگل های انبوه و تپه های صخره ای که با انواع مجسمه از انسان و الهه ها تزیین شده است و از ان جایی که در بلندترین نقطه جزیره قرار دارد چشم اندازی فوق العاده از جزیره به شما می دهد

موزه / باغ پروانه و حشرات سامویی : در جنوب جزیره واقع شده و می توان در ان انواع پروانه و زنبور و انواع کمیاب حشرات را دید

اکواریوم و باغ وحش ببر سامویی : واقع شده در سهحل بان هارن اکواریومی است که پر از انواع مهی و لاکپشت و مرجان های دریایی . باغ وحش خم در خود انواع ببر بنگالو یوزپلنگ دارد 

طبیعت و جغرافیای سامویی

جزیره سامویی در 35 کیلومتری شمال شرقی شهر surat thani   قرار داشته و در عریض ترین منطقه خود 25 کیلومتر است . این جزیره توسط 6 جزیره کوچک  دیگر احاطه شده است که در مجموع پارک ملی دریایی انگ تونگ را تشکیل می دهند . این  جزیره 247 کیلومتر مربعی به خاطر طول و عرض جغرافیایی خود کوچک محسوب می شود

این جزیره دارای اقلیم موسمی یا معروف به اب و هوای مرطوب کوهستانی است . از این رو همواره دمایی بالای 18 درجه دارد .چه در فصول خشک به ان سفر کنید و چه در فصول بارانی این پدیده صدق می کند

بهترین زمان مسافرت به سامویی

اقلیم و اب و هوای سامویی کمی با اب و هوای نقاط دیگر تایلند فرق دارد . از ماه اوریل تا سپتامبر که اکثر نقاط کشور درگیر باران های موسمی است،سامویی اب و هوای خشک دارد . بنابراین بهتر است فصلی رلا برای سفر به سامویی انتخاب کنید که خیلی خشک نباشد

تاریخچه شهر سامویی : 

اکتشافات تاریخی نشان از سکونت بشر از 15 قرن قبل است . بطوری که گفته می شود برخی از ماهیگیران مالایی و چینی برای صید ماهی به این جزیره مهاجرت می کنند . نام سامویی رمز امیز است . معلو م نیست که ایا از اسم یک درخت بومی به نام سوی گرفته شده است یا تغییر یافته کلمه چینی سابوی به معنای بهشت امن و ارام است

تا  اواخر قرن بیستم سامویی جزیره ای مستقل و با مردمی خود کفا بوده که ارتباط خاصی با قسمت اصلی کشور تایلند نداشتند. خود جزیره حتی تا دهه 1970 جاده نداشت . اما ر اوائل دهه 70 میلادی با ورود اولین مسافران روی یک قایق نارگیلی کم کم پای گردشگران به این شهر باز شد و الان بعد از پوکت ،ساویی دومین جزیره محبوب و پر بازدید کننده در تایلند است

غذا و رستوران در سامویی

جزیره سامویی به خاطر نارگیل های خوش مزه  غذاهای دریایی نیز معروف است . غذاهایی اغلب تند و پر ادویه که ریشه ای هندی دارند و شامل  نودل های متنوع برنجی با مرغ و سس های تهییه شده از گوشت ماهی تازه می شوند

در صورت مراجعه به رستوران های این ناحیه و به طور کلی اغلب رستوران های تایلند با دو منوی متفاوت مواجه خواهید شد که یکی مخصوص گردشگران و دیگری جهت ردم بمی تهیه شده

نکات ضروری سفر به سامویی

اب لوله کشی در سامویی قابل شرب نیست و حتی اب هتل ها هم تنها در صورت بهداشتی بودن فقط برای مسواک زدن مناسب است بنابراین حتما اب معدنی با خود دشته باشید .

برای رفت و امد خیلی از توک توک یا موتور گازی ها استفاده نکنید چرا که خیلی امن نیستند

حواستان یه رانندگان تاکسی و نحوه رفتار انها و نوع رانندگی شان ودر مورد نرخ کرایه ی مسیر قبل از سوار شدن صحبت کنید

در شب ها بهتر است خیلی در جزیره رفت و امد نکنید احتمال جرم در شب کمی وجود دارد

وقتی که با اتوبوس سفر میکنید برای جلوگیری از امکان سرقت از گذاشتن اشیای قیمتی خود در کیف و بار دستی خود پرهیز کنید

پیشنهاد طنین گشت برای اقامت در سامویی 

هتل دبلیوریتریت سامویی  

معرفی هتل  سامویی

هتل دبلیو ریتریت سامویی اقامتگاهی منحصر به فرد است که دارای موقعیت ساحلی بوده و در منطقه بسیار زیبا و منحصر به فرد قرار دارد . این هتل با شکوه دارای ساحل ، فضای سبز و پلاژ اختصاصی می باشد و. اتاق های هتل از 74 ویلای مدرن و زیبا تشکیل شده که مجهز به تاپ ترین امکانات است و دارای بالکن و استخر اختصاصی رو به اقیانوس می باشند . هر اتاق دارای اسپرسو ساز ،اب گرم معدنی و اب اشامیدنی رایگان است . مهمانان می توانند در حالی که در وان حمام هستند از تماشای تلویزیون لذت ببرند . تخت های بزرگ و عالی با ملحفه های نخی مصری و لحاف هایی از پر غاز ، خواب راحتی را برای شما فراهم می کند .علاوه بر اب گرم ، می توان از ماساژ درمانی با روغن و وان اب گیاهی لذت برد. برای افتاب گرفتن از استخر ،برای انجام ورزش های ابی از ساحل و ورزش از سالن بدن سازی می توان استفاده کرد. رستوران the kitchen table با سرو انواع غذاهای بین المللی و رستوران namu  با غذاهای مدرن و شیک ژاپنی از شما پذیرایی می کند . در ضمن فاصله هتل پیاده تا فرودگاه 20 دقیقه و تا مجسمه بزرگ بودا 5 دقیقه می باشد

 امکانات هتل

استخر رو باز ، سونا و جکوزی ، ماساژ درمانی و اسپا ، مرکز سلامت و اب گرم ، باشگاه بدنسازی مجهز ، محوطه مخصوص حمام آفتاب ، ورزش و تفریحات ساحلی ، ترانسفر فرودگاهی ، مرکز تجاری ، آسانسور ، صندوق امانات ، فروشگاه ، تهویه ، قابلیت اتصال به اینترنت پر سرعت رایگان ، سالن زیبایی و آرایشگاه ، سرویس نگه داری کودک ، بار، کافی شاپ ، بوفه صبحانه ، رستوران های دنج ، انبار بار و چمدان ، یاغ، تراس افتابگیر ، غواصی ، ساحل خصوصی ، کلوپ شبانه ، اجاره ماشین ، امکانات برگزاری مهمانی ، میز کار ، مینی بار ، یخچال ، قهوه ساز ، تهویه مطبوع ، سیستم حرارتی و برودتی

اطلاعات گردشگری تایلند

پایتخت: بانکوک

واحد پولی: بات

نرخ برابری با یک دلار: 32.89

آدرس سفارت تایلند : تهران، بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4- تلفن: 77531433

پیش شماره تلفنی: 66+

اینستاگرام
INSTAGRAM.COM/TANINGASHT

کانال رسمی تلگرام
TELEGRAM.ME/TANINGASHT