•  (۲۰ خط) 
  •  021-44 696 697
  • خط ویژه: 
  •  info@taningasht.com

اطلاعات کشور برزیل

برزیل
تصویری از کشور برزیل

درباره برزيل:

برزیل بزرگ ترین کشور امریکای جنوبی است . معروف ترین جاذبه های گردشگری این کشور در شهر های سائوپائولو ،ریودوژانیرو و ایگواسوا قرار دارند . غذای بین المللی این کشور فیجوادا است .

جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است.
برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.
برزیل دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است. و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.
برزیل مستعمره پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند. برزیل کشوری چندملتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائیان و نیز آسیائیان است. مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است.

جغرافيا:

برزیل محدوده‌ای وسیع از سواحل شرقی آمریکای جنوبی را اشغال کرده‌است و همچنین شامل مناطق بسیاری از مرکز این قاره نیز می‌شود. و با کشورهای اروگوئه در جنوب و آرژانتین و پاراگوئه در جنوب غربی همچنین با بولیوی و پرو در غرب و با کلمبیا در شمال شرقی همسایه‌است و با ونزوئلا و سورینام و گویان و در آنطرف آب با گویان فرانسه نیز در شمال مرز مشترک دارد. این کشور از شمال به نیمکره جنوبی کشیده شده‌است.
عواملی چون اندازه و آب و هوا و منابع طبیعی غنی این کشور را متمایز کرده‌است. برزیل پنجمین کشور از لحاظ وسعت در جهان بعد از کشورهای روسیه، کانادا، چین و آمریکا است. و در قاره آمریکا(شمالی و جنوبی) سومین کشور از لحاظ وسعت می‌باشد. وسعت این کشور ۸٫۵۱۱٫۹۶۵ کیلومتر است که ۵۵٫۴۵۵ کیلومتر آن را آب شامل می‌شود.

آب و هوا:

تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگلهای بارانی آمازون که در حوضه آب ریز رود آمازون بوجود آمده‌اند. با این حال برزیل دارای پنج آب و هواست که عبارتند از گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب. آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می‌شود این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه‌است.

دين:

۷۴ درصد از مردم برزیل کاتولیک هستند. برزیل دارای بیشترین شمار کاتولیک‌ها در بین کشورهای جهان است.
شمار پیروان مذهب پروتستان در حال افزایش است، این شمار در سال ۱۳۸۸ خورشیدی به ۴/۱۵ درصد می‌رسید.
۴/۷ درصد از جمعیّت برزیل خود را منکر وجود خدا، کافر یا بی‌دین می‌دانند.
روح‌گرایان ۳/۱ درصد از جمعیت برزیل را تشکیل می‌دهند (حدود ۳/۲ میلیون نفر).
۸/۱ درصد طرفداران دیگر مذاهب هستند. برخی از این مذاهب عبارت‌اند از کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخر الزمان(۹۰۰٬۰۰۰ نفر)، شاهدان یهوه (۶۰۰٬۰۰۰ نفر)، بوداگرایی (۲۱۵٬۰۰۰ نفر)، یهودیت ۲۳۰٬۰۰۰ نفر، و اسلام ۲۷٬۰۰۰ نفر.[۲]
۰/۳ درصد از مذاهب سنتی آفریقا همچون کاندومبله، ماکومبا، و اومباندا.
برخی به ترکیبی از مذاهب مختلف، همچون کاتولیک، کاندومبل، و مذهب بومیان آمریکا اعتقاد دارند.

جاذبه هاي گردشگري:

كليساي  جامع برازيليا

استاديوم ملي مانه گارنيشا

پالاسيو پلانتو( محل كار رسمي رئيس جمهور برزيل).

درياچه پارانوآ

آبشارهاي ايتكوئيدا

ورزشگاه سر پوشيده نيلسون نلسون

شهرهای مهم برزیل:  

 ریودوژانیرو 

شهر ریودوژانیرو (ملقب به بهشت موج سواران ) به جهت دارا بودن موقعیت خاص در اقیانوس اطلس و ساحل هایی که کاملا اطراف آن را پوشانده اند ، یکی از عجایب هفتگانه دنیا محسوب می شود .  

همچنین یکی از طولانی ترین سواحل جهان ، کوپانا است که موسیقی سنتی برزیل ، رقص و نوشیدنی های منحصر به فرد ، این مکان را به هیجان انگیز ترین جاذبه شهر ریو تبدیل کرده است . 

مجسمه حضرت مسیح نیز یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا است که در ریو و بر فراز کوه کوودا قرار دارد . کوه کله قندی از دیگر جاذبه های ریو است که با استفاده از تله کابین بر فراز این کوه می توان نمای کلی از شهر و پوشش گیاهی منحصر به فرد آن را مشاهده کرد . 

سائوپائولو 

 سائوپائولو ( معروف به سرزمین باران ) بزرگترینو ثروتمندترین شهر برزیل و آمیخته با فرهنگ ، هنر و تاریخ است .

این شهر یکی از غنی ترین شهر های جهان از لحاظ بناهای تاریخی است . خیابان پائولیستا ، نقطه اتصال خیابان آگوستا و گردشگاه سانتوس است که پسوندی میان قدیم و دنیای مدرن ایجاد کرده است . انواع موزه ها ، بناهای تاریخی و فرهنگ های مختلف در این شهر یافت می شود . این شهر مراکز خرید بزرگ ، رستوران ها و کلوب های بسیار زیادی دارد . 

ایگواسوا 

آبشارهای ایگواسوا (که از رودخانه ایگواسوا تشکیل شده ) نیز دز مرز برزیل و آرژانتین ، نمایشی حیرت انگیز از رقص آب را به نمایش گذاشته و بخشی از بزرگ ترین قطب های گردشکری جنوب قاره امریکا را شکل می دهند . 

در نهایت ، وجود بناهای تاریخی ، جنگل ها و پوشش های گشاهی جذاب و متنوع و محیطی مدرن در کنار فرهنگ سنتی مردم برزیل ، مسافران با هر نوع سلیقه ای را به خود جذب میکند .