•  (۲۰ خط) 
  •  021-44 696 697
  • خط ویژه: 
  •  info@taningasht.com

اطلاعات کشور اسپانیا

اسپانیا
تصویری از کشور اسپانیا

آشنایی با اسپانیا

اسپانیا سرزمین ماتادورها یا گاوبازها واقع در جنوب غربی قاره اروپا، همراه با بیشینه ای کهن، در زمره ی کشورهایی است که به دلیل زیبایی منحصر به فردش سالانه بیشترین گردشگر را در تور اروپا به خود اختصاص داده است. معروف ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا در شهرهای بارسلون، مادرید، کوردوپا، سوئل، گرانادا و والنسیا هستند.

اسپانیا واقع در جنوب غربی قاره اروپا، همراه با پیشینه ای کهن، در زمره کشورهایی است که به دلیل زیبایی منحصر به فردش سالانه بیشترین گردشگر را در اروپا به خود اختصاص داده است.

معروف ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا در شهرهای بارسلون، مادرید، کوردوپا، سوئل، گرانادا و والنسیا هستند.

مادرید:

شهر مادرید شهری است زیبا، مملو از فرهنگ و هنر و ترکیبی از زندگی مدرن و سنتی ، یکی از بزرگ ترین موزه های اسپانیا، موزه دل پرادو در شهر مادرید قرار دارد که تابلوهای نقاشی، مجسمه ها و آثار کم نظیری از استادان ماهر را در خود جای داده است و می تواند هر بیننده ای را مجذوب خود کند. کلیسای ال اسکوریال به عنوان مرکز دنیای مسیحیت، قصر سلطنت به عنوان محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا، صومعه پادشاهی لاانکارناسیون، پارک گوئل، استادیوم سنتیا گوبرنابئو، خیابان ال راستو،موزه ریینا سوفیا، پارک استقلال دیتیو و ... از مهم ترین جاذبه های شهر مادرید هستند  .

بارسلون:

بارسلون شهری بندری و افسانه ای است که آثار تاریخی ، فرهنگی و هنری بسیاری را در خود جای داده است. این شهر در زمان قدیم بزرگ ترین شهر امپراطور روم بوده و پر جمعیت ترین شهر کنونی اسپانیاست . مهم ترین جاذبه های این شهر که هر علاقه مندی را ترغیب به دیدن آن ها می کند ، موزه پیکاسو و موزه میرو هستند که آثار این دو هنرمند بزرگ را در خود جای داده اند. کلیسای ساگرادا فامیلا همراه با معماری چشم نواز دوره قرون وسطی، موزه ملی هنر کاتولینا، ساختمان کازامیلا و قصر موسیقی کاتالان که هر دو در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند، موزه باشگاه بارسلونا و موزه هنر کاتالونیا از دیگر جاذبه های معروف و مهم شهر بارسلون هستند.

کوردوبا و سوئل:

شهر کوردوبا یا قرطبه ،شهری است سرشار از فرهنگ و تمدن که مسجد کوردوبا را با ستون های معروفش در خود جای داده است . مقبره کریستف کلمب، میدان اسپانیا و برج طلایی نیز باعث شهرت جهانی شهر سویا یا سوئل شده اند.

والنسیا:

 شهر والنسیا مثالی کامل از ترکیب طبیعت و زندگی مدرن است . پلازادال کارکادو که مهمترین بنای شهر است شامل سه ساختمان تجارت ابریشم، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی تازه در اروپاست.

این شهر مجموعه ای بزرگ از معماری های سبک گوتیک را در خود جای داده است که برخی از آنها عبارتند از : قلعه سرانوس ، کلیسای جامع، برج ناقوس یا ال میگولت و ...

همچنین بزرگ ترین شهر ساحلی اروپا(لاکونچا) ، پر طرفدارترین ساحل در قاره اروپا (ایبیزا) حیرت آورترین شهر مربوط به قرون وسطی و قنات سگویا با قدمتی بسیار طولانی نیز در شهر های دیگر اسپانیا قرار دارند که همگی در کنار هم باعث جذابیت کشور اسپانیا شده اند.

اینستاگرام
INSTAGRAM.COM/TANINGASHT

کانال رسمی تلگرام
TELEGRAM.ME/TANINGASHT