ویزای تحصیلی کانادا

همه آنچه باید در مورد ویزای تحصیلی کانادا بدانید

به مرور زمان و با فراهم شدن شرایط حضور دانشجویان خارجی در کشور کانادا، گرفتن ویزای تحصیلی کانادا برای ایرانی ها هم تبدیل به یک گزینه جذاب شده و در کنار کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس قرار می‌گیرد. کشور کانادا برای دادن مجوز ورود فاکتورهای مانند شرایط مالی و سابقه فردی را بررسی می کند. بنابراین طبیعی است که اخذ ویزای کانادا برای حضور در کشور کانادا باید لازمه های اولیه را فراهم کند.

بنابراین در ادامه این مطلب به اطلاعات کاملی در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا اشاره خواهیم کرد و در مورد شرایط اقامت و ماندن در این کشور هم توضیح خواهیم داد.

 ویزای تحصیلی کانادا برای چه مقاطعی وجود دارد؟

کشور کانادا هم ویزای تحصیلی دانش آموزان و هم ویزای تحصیل دانشجویان را ارائه می دهد تا امکان تحصیل هر دو گروه را فراهم کند. البته چون اطلاعات کاملی در مورد سابقه دانش‌آموزان وجود ندارد معمولا گرفتن ویزا تحصیلی دانش آموزان در کانادا بسیار سخت است. این در حالی است که اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا راحت تر است و افسر ویزا هم اطلاعات بهتر و کاملتری در اختیار دارد.

چه زمانی طول میکشد تا ویزا صادر شود؟

اگرچه هیچ اجباری در مورد پاسخ دادن به درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد، اما به طور عادی بعد از انجام انگشت نگاری در حدود ۱۱ هفته زمان می‌برد تا نتیجه نهایی به شما برسد. به طور کلی زمان لازم برای بررسی مدارک و صدور اجازه برای حضور در کشور کانادا در حدود ۳ ماه است. البته این در شرایطی است که فرد نامه استادی پرمیت یا پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبر را داشته باشد.

در برخی موارد ممکن است که مدارک شما کمتر باشد یا از یک گروه مشاور در صدور ویزای تحصیلی کانادا کمک نگرفته باشید که طبیعتاً شانس شما هم کمتر خواهد شد و زمان بیشتری می‌برد.

 ویزای تحصیلی کشور کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

شرایط استفاده از ویزای تحصیلی کانادا نسبت به ویزاهای دیگر متفاوت است. بعد از اعلام موافقت از طرف اداره مهاجرت کانادا با درخواست شما، یک ویزای موقت در اختیار شما قرار می گیرد تا به کمک آن وارد خاک کانادا شوید. بعد از ورود به خاک این کشور با توجه به مقطع و رشته تحصیلی و زمان پایان دوره تحصیلی یک ویزای بلند مدت برای شما صادر می شود.

معمولا ویزا تحصیل کانادا برای مقطع کارشناسی چهارسال و برای سایر مقاطع بر مبنای آنها تعیین می شود. در برخی شرایط خاص هم امکان تمدید اعتبار ویزای کانادا وجود دارد و حتی می توان از قابلیت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری استفاده کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

وقتی که به فکر گرفتن ویزای تحصیلی هستید، باید شرایط اولیه حضور در کشور کانادا را به اخذ ویزا ثابت کنید و در کنار آن نشان دهید که از لحاظ تحصیلی هم آماده تحصیل در این کشور هستیم. پس مدارک شما ما شامل موارد زیر می باشد:

نامه و رسید بانکی نشان دهنده تمکن مالی در ۴ ماه گذشته

اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه آن

اسکن صفحه اول پاسپورتی که حداقل شش ماه تاریخ داشته باشد

فرم تکمیل شده درخواست ویزا مربوط به ویزای تحصیلی و اطلاعات خانوادگی

نامه پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبر یا پرمیت استادی

دو قطعه عکس

اسناد و مدارکی که دارایی های شخصی فرد را ثابت کنند

سابقه کار و بیمه

فیش واریز شهریه تحصیل و اقامت در خوابگاه.

چه کسانی می توانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند؟

تنها کسانی می‌توانند از ویزای تحصیلی کشور کانادا استفاده کنند که حداقل های لازم برای حضور در این کشور را داشته باشند. نداشتن هر کدام از این شرایط به معنی ریجکت شدن درخواست ویزا بوده و فرد بعد از تکمیل آنها باید به سفارت مراجعه کند:

گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاههای معتبر کشور کانادا که مورد تایید اداره مهاجرت باشد

ارائه سند مالی به منظور نشان دادن توانایی پوشش هزینه یکسال تمام زندگی و تحصیل در کشور کانادا

عدم سوء پیشینه

ارائه مدارکی که ثابت کند فرد بعد از اتمام تحصیل در کانادا نمی‌ماند

ارائه برنامه تحصیلی دقیق و قانع‌کننده

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چه کار کنیم؟

اگر خودتان به صورت مستقل عمل کنید به دلیل نداشتن تجربه کافی به احتمال زیاد درخواست شما رد می شود. اما در هر صورت می توانید مستقیما به سفارت کانادا مراجعه کنید و فرم درخواست ویزا را بگیرید و پس از تکمیل مدارک به آنها تحویل دهید تا بعد از سه ماه به شما پاسخ دهند.

اما توصیه ما در گروه طنین گشت این است که ابتدا با کارشناسان ما از طریق ایمیل یا طریق تماس تلفنی صحبت کنید و تمامی مراحل را با کمک آنها پیش ببرید. کارشناسان طنین گشت تمامی مراحل از فرم ارزیابی تحصیلی گرفته تا شرایط اولیه را به همراه شما فراهم می کنند تا ویزای تضمینی تحصیلی کانادا را بگیرید.

در اینجا تلاش کردیم که به همه سوالات شما پاسخ دهیم و به نوعی سوالات پرتکرار در این زمینه را آوردیم. اگر باز هم در این زمینه مشکلی دارید مستقیماً با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به شما در انتخاب مسیر مناسب کمک کنند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

نوزده − 12 =