ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا و شرایطی که باید برای اخذ این ویزا داشته باشیم

با توجه به شرایط مطلوب کشور کانادا از لحاظ جاذبه های گردشگری و همچنین اقامت بسیاری از ایرانی‌ها در این کشور، درخواست برای ویزای توریستی کانادا روز به روز بیشتر می شود. این ویزا برای کسانی مناسب است که به دنبال گذراندن یک دوره زمانی کوتاه در کشور کانادا با هدف توریستی یا دید و بازدید خانواده هستند و به آنها اجازه می‌دهد که شش ماه بدون فاصله در این کشور حضور داشته باشند.

با توجه به شرایط خاصی که اخذ ویزای کانادا دارد در این مطلب تلاش می کنیم که همه اطلاعات مورد نیاز برای استفاده از این ویزا را در اختیار شما بگذاریم.

ویزای توریستی کانادا چیست و چند نوع است؟

ویزای توریستی کانادا به عنوان مجوز ورود یک فرد به خاک کشور کانادا بوده که با استفاده از آن می تواند شش ماه به طور متوالی در این کشور حضور داشته باشد. این ویزا با اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود و فرد می‌تواند از آن برای انجام کارهای شخصی یا حتی دید و بازدید خانواده استفاده کند. ویزای توریستی به هیچ وجه امکان تبدیل به ویزای کاری یا حتی ویزای دانشجویی را ندارد و صرفاً برای بحث خاص توریستی و تفریحی صادر شده است.

ویزای توریستی کانادا در دو گروه قرار می‌گیرند:

ویزای یک بار ورود توریستی کانادا: این فرد می‌تواند از این ویزا صرفاً برای یک بار ورود به خاک کانادا استفاده کند و پس از ترک خاک این کشور باید مجدداً درخواست ویزا داشته باشد.

ویزای چند بار ورود توریستی کانادا: از این ویزا با عناوین دیگری مانند ویزای مالتیپل یا ویزای مولتیپل هم یاد می‌شود که فرد به صورت نامحدود اجازه دارد که وارد خاک کشور کانادا شده و در هر بار ورود هم می تواند شش ماه متوالی را در این خاک باقی بماند. ویزای مولتیپل کانادا ده ساله است، مدت زمان استفاده از آن به تاریخ انقضا پاسپورت شما بستگی دارد و بعد از این تاریخ ویزا هم منقضی می شود.

چه کسانی می توانند از ویزای گردشگری کانادا استفاده کنند؟

عموما کشور کانادا برای ورود اتباع کشورهای مختلف به خاک خود محدودیتی ایجاد نکرده و هر فردی که شرایط مناسب برای حضور در این کشور را داشته باشد می تواند درخواست ویزای توریستی کانادا داشته باشد. البته در این بین سفارت کانادا شرایط خاصی برای صدور این ویزا در نظر گرفته که احتمال دارد درخواست فرد با توجه به آنها وارد شود. شرایط پایه ای برای اخذ ویزای گردشگری کانادا موارد زیر هستند:

قطعاً باید پاسپورت معتبر داشته باشید

منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های حضور در کشور کانادا را داشته باشید و با مدرک ثابت کنید

قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشید و به همین منظور بلیط رفت و برگشت رزرو کنید

در مورد مدت زمان حضور در خاک این کشور و محل اقامت خود اطلاع رسانی کنید

 تعهد بدهید که به دنبال کار یا استخدام نیستید

تعهد بدهید که به دنبال گرفتن اقامت از طریق پناهندگی نیستید

با مدرک ثابت کنید که سوء پیشینه کیفری یا قضایی ندارید

باید نشان دهید که هیچ گونه ارتباطی با اعمال تروریستی ندارید و امنیت کشور کانادا را تهدید نمی کنید

ثابت کنید که از لحاظ جسمی و روانی سالم هستید و ناقل بیماری های خطرناکی مانند ایدز و هپاتیت نیستید.

چه مدارکی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز داریم؟

درخواست برای گرفتن ویزای گردشگری کانادا همانند هر درخواست دیگری باید شامل مدارک هویتی و مدارک مالی مناسبی باشد تا افسر ویزا بتواند بر مبنای آن شما را قضاوت کند. در حقیقت شما باید به کشور کانادا و افسر ویزا ثابت کنید که همه لحاظ شرایط حضور در این کشور را دارید. بنابراین مدارک لازم شامل موارد زیر می شوند:

یک قطعه عکس سازمانی که تفاوتی با شکل ظاهری فعلی شما نداشته باشد

ارائه پاسپورت معتبر با حداقل یکسال اعتبار

ارائه پاسپورت های قبلی که دارای مهر ویزای سفر خارجی هستند می توانند در گرفتن ویزای توریستی کانادا به شما کمک کند

ارائه ترجمه رسمی اسناد هویتی مانند سند ازدواج و شناسنامه

ارائه مدارک مرتبط شغلی مانند گواهی اشتغال برای دانشجویان و دانش آموزان یا ارائه بیمه تامین اجتماعی برای کارکنان رسمی دولت

تکمیل فرم درخواست ویزای گردشگری کانادا برای هر فرد

ارائه رسید بانکی جهت اثبات تمکن مالی به زبان انگلیسی و با مهر بانک

ارائه سند ملکی که نشان دهنده تمکن مالی فرد باشد

 ارائه کارت پایان خدمت یا اجازه خروج از والدین برای فرزندان زیر ۱۸ سال

روند اخذ ویزای توریستی کانادا

حالا اگر احساس می کنید که همه شرایط گفته شده در بند های قبلی را دارید و می توانید مدارک گفته شده را هم فراهم کنید، باید وارد مراحل درخواست ویزا شوید. البته قبل از هر چیزی توصیه می‌کنم که با کارشناسان طنین گشت در این مورد مشورت کنید تا مطمئن شوید که شرایط مناسب برای درخواست این ویزا را دارید و مطمئن باشید که درخواست شما ریجکت نمی شود.

در گام اول باید درخواست ویزای توریستی کانادا را روی کاغذ و به صورت کتبی به سفارت این کشور یا یکی از دفاتر آنها در کشورهای همسایه ارائه دهید. این مرحله مدارک و درخواست انگشت نگاری و عکسبرداری هم از شما گرفته می‌شود و هزینه درخواست را هم باید بپردازید. گام دوم درخواست آنلاین و ارسال مدارک از سیستم اینترنتی است.

در این مرحله باید وارد سایت سفارت کانادا به آدرس  canada.ca شوید و در آنجا یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و مدارک را برای سفارت آپلود کنید. گام بعدی هزینه‌های دریافت ویزای توریستی کانادا از شما گرفته می‌شود و در مورد هر کدام از قسمت‌های آن هم به شما اطلاع رسانی می شود. گام نهایی هم شامل انگشت نگاری و عکسبرداری است که باید در دفاتر انگشت نگاری سفارت انجام شود.

 در نهایت مشخص می شود که با درخواست ویزای شما موافقت شده یا خیر و از شما خواسته می‌شود که پاسپورت را از دفاتر مخصوص آن ها دریافت کنید.

هزینه های درخواست ویزای توریستی کانادا شامل چه مواردی می شود؟

سفارت کشور کانادا برای صدور ویزا چند مرحله در نظر می‌گیرد که بابت هر کدام از این مراحل هم هزینه متناسب با آن دریافت می‌کند. در حال حاضر هزینه دریافتی در جریان درخواست ویزا در سفارت ۳۰۰ دلار است که ۱۸۵ دلار از آن مربوط به هزینه‌های خود سفارت کانادا است. همچنین در این مسیر ۱۰۰ دلار بابت بررسی مدارک و ۸۵ دلار هم بابت انگشت‌نگاری از شما دریافت می شود.

 حالا چه کار کنیم؟

انتخاب افراد مختلف برای درخواست ویزای توریستی کانادا متفاوت است و هر کسی با توجه به شرایط خود اقدام می کند. برخی از افراد در این زمینه تجربه کافی دارند و از قبل سفرهای خارجی متعددی داشته اند که راهکارهای فرار از ریجکت درخواست ویزا را می شناسند. این افراد می‌توانند به شکل مستقل همه مراحل را انجام دهند و نیاز به کمک ندارند.

اما برای کسانی که در زمینه درخواست ویزای کانادا تجربه چندانی ندارند، توصیه ما استفاده از خدمات مشاوره ای گروه طنین گشت برای گرفتن ویزا است. در وهله اول ما می دانیم که برای گرفتن ویزا شما به چه چیزهایی نیاز دارید و ریزه‌کاری‌های این مسیر را به خوبی می شناسیم تا درخواست شما ریجکت نشود. در ضمن ارتباطات ما در سفارت و امکان ارسال دعوتنامه و همراه کردن مدارک دیگر به همراه درخواست شما شرایطی را به وجود می آورد که شما از صدور ویزای تضمینی کانادا مطمئن باشید و خود را برای سفر آماده کنید.

پس حتماً همین الان با کارشناسان ما در گروه طنین گشت تماس بگیرید و از مشاوره آنها در این مسیر استفاده کنید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

سه − سه =