ویزای کار کانادا

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

اخذ ویزای کار کانادا یکی از راهکارهای گرفتن اقامت کانادا است که برای استفاده از آن باید مهارت داشته باشید و خود را نسبت به سایر افراد درخواست دهنده برتر نشان دهید. شرایط اقتصادی مناسب کشور کانادا و آمار بیکاری پایین باعث شده که درخواست برای جذب افراد متخصص و ماهر از کشورهای مختلف افزایش یابد و تحت برنامه هایی مانند برنامه‌های استانی یا اسکیل ورکر اقدام به جذب نیروی کاری کنند.

حالا اگر شما به فکر اخذ ویزای کار کانادا افتاده‌اید، در ادامه به شما خواهیم گفت که چه مسیرهایی برای شما وجود دارد و نیاز به چه مدارکی دارید تا در این مسیر ها موفق باشید. در ادامه مطلب همراه طنین گشت باشید

چه مسیرهایی برای اخذ ویزای کار کانادا وجود دارد؟

در کشور کانادا مسیرهای متفاوتی برای جذب نیروی کاری در نظر گرفته شده و حتی شرایط و مراحل انتخاب هر فرد برای استان‌های مختلف هم با یکدیگر متفاوت است. شرایط اخذ ویزای کار کانادا در استان کبک نسبت به روش‌های اکسپرس انتری تفاوت دارد. به طور کلی برای گرفتن ویزای کاری کانادا شما باید از یکی از سه روش زیر استفاده کنید:

روش اکسپرس انتری

روش اکسپرس انتری به عنوان جامع ترین و اصلی ترین مسیر ورودی مهاجران و حتی دانشجویان به کشور کانادا شناخته می شود و به همین دلیل تعداد افراد استفاده کننده از این برنامه بسیار بیشتر است. در این شیوه افراد مختلف برای اخذ ویزای کار کانادا باید ثابت کنند که شرایط حضور در کشور کانادا را دارند و در یک سیستم امتیاز گیری به رتبه بالاتری برسند.

روش اکسپرس انتری به یک استخر الکترونیکی شباهت دارد که افراد زیادی در آن شناور هستند. در این استخر افرادی که امتیاز بالاتری داشته باشند در سطح آب قرار می گیرند و افراد با سطح مهارت کمتر در انتهای استخر قرار می‌گیرند. در این سیستم مواردی مانند تسلط به زبان انگلیسی یا زبان فرانسه، داشتن مدرک تحصیلی و همچنین سابقه کار و مهارت کار بسیار مهم است و بعد از ارزیابی نهایی می‌توانید ویزای کار کانادا دریافت کنید.

لیست مهارت های مورد نیاز

کشور کانادا معمولاً در دوره‌های زمانی مختلف اقدام به انتشار لیست مهارت های مورد نیاز می کند. در واقع مسئولین این کشور ابتدا برای جذب افراد ماهر به سراغ افراد هم وطن و مقیم کانادا می روند. اگر در این مسیر موفق نشوند، لیست مهارت ها و نیروی کارهای لازم برای هر استان توسط سفارت اعلام می شود و شرایط هر موقعیت شغلی هم گفته می شود.

کسانی که شرایط اولیه مهاجرت به کانادا یا اقامت در کانادا را داشته باشند مهارت کافی برای پذیرش شغل و مهارت زبانی را داشته باشند می‌توانند از طریق سفارت برای پذیرش آنها درخواست دهند و بعد از ارزیابی نهایی امکان اخذ ویزای کار کانادا برای آنها فراهم می شود.

روش ارزیابی استانی

برخلاف سیستم کلی اکسپرس انتری، هر کدام از استان های کانادا با توجه به شرایط کاری خود می توانند نیروی کار ماهر جذب کنند و آنها را در قالب برنامه های اسکیل ورکر به کار ببرند. شرایط پذیرش در هر کدام از استان های کشور کانادا با یکدیگر متفاوت است و حتی معیارهای ارزیابی نیروهای کاری هم با همدیگر فرق می‌کند.

کسانی که قصد گرفتن ویزای کار کانادا از طریق روش های استانی را دارند باید به زبان فرانسه تسلط داشته باشند و مدارک مهارت خود را هم ارائه دهند. همچنین در برخی از استان‌ها داشتن معرفی نامه از طرف کارفرما ضروری است و باعث می‌شود که روش گرفتن ویزا برای آنها ساده تر و سریع تر باشد.

شما هم اگر به فکر گرفتن ویزای کار کانادا هستید و حس می کنید که در یک زمینه خاص مهارت دارید می توانید همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین مسیر را برای شما انتخاب کنند.

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

اصولاً کشور کانادا سخت‌گیری‌های زیادی برای جذب نیروی کار و نیروی ماهر می‌کند و به همین دلیل تنها برخی افراد خاص می‌توانند وارد این برنامه ها شوند. در وهله اول شما به عنوان نیروی کار باید مهارت کافی داشته باشید و به کارفرما یا مسئولین جذب نیروی کار مهارت خود را نشان دهید. مواردی مانند مدرک تحصیلی و مجوز فعالیت یا سابقه کار موارد خوبی هستند که شرایط شما را برای اخذ ویزای کار کانادا نشان می دهند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که به شما در گرفتن ویزای کاری کمک می کند این است که از طرف یک کارفرمای معتبر دعوت نامه داشته باشید. این کارفرما باید مقیم کشور کانادا بوده و برای شغل مورد نظر شما موقعیت مناسب را داشته باشد. در ضمن دعوت نامه ارسال شده از طرف کارفرما باید از سوی سازمان مهاجرت کشور کانادا مورد تایید باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

به عنوان یک قانون کلی، اگر مهارت و توانایی کافی برای زندگی در کانادا را داشته باشید و بتوانید یک حرفه خاص را به شکل مناسب انجام دهید می توانید از این ویزا استفاده کنید. بنابراین اداره مهاجرت این کشور برای پذیرش شما مدارک زیر را میخواهد:

مدارک تحصیلی: برای حضور در کشور کانادا و گرفتن اقامت این کشور داشتن لیسانس امتیاز خوبی محسوب می شود. البته این به معنی محدود بودن اخذ ویزای کانادا برای شما نیست و در این مورد با کارشناسان ما صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

مدارک شغلی و حرفه ای: برای بهره بردن از ویزای کار کانادا لازم است که مهارت و توانایی خود را در یک شغل یا حرفه خاص نشان دهید. به همین دلیل سعی کنید که تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده و رسمی در اختیار آنها قرار دهید تا کار شما برای گرفتن ویزا آسان تر شود.

مدرک زبان: اگرچه در بیشتر موارد داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ تا ۷ کفایت می کند، اما برای برنامه‌های کاری استانی ممکن است مدرک زبان فرانسه از شما خواسته شود.

شرایط سنی مناسب: کشور کانادا برای اخذ ویزای کاری شرایط سنی کمتر از ۴۰ سال در نظر گرفته است، اما افراد بین ۱۸ تا ۳۳ سال شانس بیشتری برای گرفتن ویزا دارند.

مدارک مالی: شرایط مالی هر فرد برای حضور در کانادا باید به شکلی باشد که توانایی پرداخت هزینه یک سال زندگی در این کشور را داشته باشد.

مدارک نشان دهنده مهارت فردی: اصولا کسانی که به فکر گرفتن ویزای کار کانادا هستند باید توانایی خود را در انجام کارهای مختلف نشان دهند و برای همین باید مدارک رسمی ترجمه شده ارائه دهند.

در انتها باید به این نکته اشاره کنیم که خودتان برای ویزای کار کانادا اقدام نکنید. با کارشناسان ما در گروه طنین گشت تماس بگیرید تا شرایط شما را برای استفاده از یک گزینه مناسب را بررسی کنند و شانس شما را برای گرفتن ویزای کار کانادا تضمینی بالا ببرند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

هفده + 4 =