نحوه تمدید ویزای شینگن

نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که در صورت دریافت ویزای شینگن و سفر به اروپا اگر مشکلی پیش بیاید، نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا به چه صورت است. فراموش نکنید که شما به هنگام دریافت ویزای شینگن به افسر ویزا نشان داده‌اید که قصد بازگشت دارید و اگر به هر دلیلی بیش از حد مجاز در منطقه شینگن باقی بمانید نسبت به شما بدبین خواهند شد و می تواند به سابقه شما لطمه بزند.

این موضوعی است که در این مطلب بررسی خواهیم کرد و به شما نشان خواهیم گفت که نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا به چه صورت است.

ویزای شینگن امکان اقامت چند روزه را به شما می دهد؟

اگر زمانی که درخواست ویزای شینگن را می دهید قوانین را مطالعه کنید متوجه می‌شوید که در یک دوره ۱۸۰ روزه با یک ویزای کوتاه مدت شما تنها سه ماه می توانید در آنجا حضور داشته باشید. یعنی حتی اگر ۹۰ روز از اعتبار ویزای شینگن شما باقی مانده باشد باز هم مجبور به ترک اروپا هستید و باید خود را برای دوره بعدی آماده کنید.

حالا احتمالاً این سوال در ذهن شما شکل گرفته که حتی اگر ویزای سه ساله گرفته باشیم باز هم نمی توانیم بیشتر از ۹۰ روز در این کشور بمانیم؟

پاسخ واضح و مشخص است و قوانین تمدید ویزای شینگن می گوید که شما در هر دوره شش ماهه تنها در یک دوره زمانی سه ماهه مجاز به حضور در تمام کشورهای عضو شینگن هستید و در غیر این صورت باید به فکر تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا باشید.

در چه شرایطی می‌توانیم به دنبال تمدید ویزای شینگن در اروپا باشیم؟

اگرچه قوانین ویزای شینگن به شما می گوید که بعد از سه ماه از این منطقه خارج شوید، اما در برخی موارد راهکارهایی در نظر گرفته که امکان تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا فراهم می شود و فقط برای یک محدوده زمانی دو هفته‌ای است.

اگر دیرتر از زمان ویزا وارد این منطقه شده باشید

اولین بهانه‌ای که شما می توانید برای تمدید ویزای شینگن در هنگام اقامت در اروپا می‌توانید بیارید این است که زمان ورود شما نسبت به زمان نوشته شده در ویزا دیرتر بوده است. مثلاً اگر قرار بود که شما در یک روز خاص وارد منطقه شینگن می شوید و با تأخیر چند هفته این کار را انجام داده اید، به شما اجازه تمدید ویزای شینگن در هنگام اقامت در اروپا داده میشود.

شرایط خاص و اضطراری پیش بیاید

یکی از راهکارهای تمدید ویزای شینگن این است که شما به موارد فورس ماژور و شرایط خاص اشاره کنید. عنوان مثال اگر شرایط وخیم آب و هوایی اجازه پرواز را ندهد یا به دلایل مختلفی پروازها به کشور شما متوقف شود امکان تمدید ویزا برای شما فراهم است و می توانید ویزای کوتاه مدت خود را برای چند هفته تمدید کنید. خوشبختانه این شرایط برای موارد خاص مانند جنگ برای چند بار قابل تمدید است.

موارد انسان دوستانه

قوانین ویزای شینگن می‌گوید که اگر یک فرد برای تداوم مراحل درمانی یا شرکت در مراسم تشییع یکی از اعضای خانواده یا حمایت از یک فرد مجبور به ماندن در منطقه شینگن باشد امکان تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا برای او فراهم است.

دلایلی که بتوانید افسر ویزا را راضی کنید

یکی از مواردی که باعث امیدواری شما به تمدید ویزای شینگن می شود این است که معمولاً دلایل شخصی قوی را برای تمدید ویزا قبول می کنند. به عنوان مثال، ممکن است شما مراسم ازدواج یا حتی اتمام برنامه کاری خود را بهانه قرار دهید و از طرف افسر ویزا مورد تایید قرار گیرد. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که حساسیت آنها بسیار زیاد است و معمولاً ادعاهای واهی را سریع تشخیص میدهند.

چه زمانی برای تمدید ویزای شینگن اقدام کنیم؟

درخواست شما برای تمدید ویزای شینگن در زمان حضور در اروپا تنها زمانی پذیرفته می‌شود که ویزای شما هنوز هم اعتبار داشته باشد. اگر صبر کنید تا اعتبار ویزای شینگن به پایان برسد و سپس درخواست دهید شکی نداشته باشید که با اولین پرواز به کشور خود برگردانده خواهید شد.

بعد از تمدید ویزا در کجا می توانیم بمانیم؟

یکی از موارد سختی که در مورد نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان حضور در اروپا وجود دارد این است که شما تنها در کشوری میتوانیم بمانید که از آنجا درخواست ویزا داده‌اید. ممکن است شما همه کشورهای مهم عضو شینگن را گذاشته باشید و در انتها در یکی از کشورهای کوچک مدت زمان اعتبار ویزای شما به پایان رسیده باشد.

در این حالت اگر با تمدید ویزای شما موافقت شود تنها می توانید در همان کشور بمانید و بعد از اتمام دوره تمدید باید به کشور خود برگردید.

چه مدارکی برای تمدید ویزا نیاز داریم؟

خوشبختانه مدارک لازم برای تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت اروپا نسبت به مدارک لازم برای صدور ویزا کمتر هستند. در اینجا شما در وهله اول باید درخواست تمدید داشته باشید و مدارک هویتی را با آنها تحویل دهید و در صورتی که درخواست شده مورد تایید قرار گیرد بلافاصله ویزای شما تمدید میشود.

امیدواریم که به همه ابهامات شما در مورد نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا پاسخ داده باشیم. اما اگر سوالی دارید با کارشناسان ما مطرح کنید تا موضوع را بیشتر برای شما توضیح دهیم.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

سه × یک =