ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا چیست؟

کسانی که معمولاً در طول سال برای ملاقات با خانواده خود به کشور کانادا می روند یا کسانی که فعالیت تجاری آنها در این کشور زیاد است می‌توانند از ویزای مولتی کانادا یا ویزای چند بار ورود استفاده کنند. کشور کانادا یکی از معدود کشورهای دنیا محسوب می شود که برای گردشگران و اتباع سایر کشور های دنیا ویزاهای مختلف با اهداف متفاوت صادر می کند تا کنترل بهتری نسبت به ورود و خروج مرزهای خود داشته باشد.

با توجه به اینکه تعداد درخواست برای ویزای مولتی کانادا یا ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا زیاد است در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد و شرایط لازم برای گرفتن این ویزا را معرفی می‌کنیم. درادامه همراه طنین گشت باشید.

ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا یا ویزای مالتیپل کانادا یک نوع ویزای خاص صادر شده از طرف سفارت کشور کاناداست که مسافر می تواند در طول یک دوره پنج ساله به طور دائم از آن استفاده کرده و در هر بار امکان اقامت ۶ ماه را در این کشور دارد. با توجه به اینکه فرد برای چندین بار ورود و خروج به کشور کانادا مشکل خاصی ندارد، از اصطلاحاتی مانند ویزای چندبار ورود هم برای آن استفاده می‌شود.

به خاطر داشته باشید که کشور کانادا به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته می شود و به همین دلیل نسبت به اخذ ویزا و تردد گردشگران و مسافران حساسیت ویژه‌ای به خرج می دهند. ویزای مولتی کانادا برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ معرفی شد تا هم دردسر مسافران و گردشگران را کمتر کنند و هم کنترل بهتری نسبت به ورودی ها و خروجی های مرز خود داشته باشند.

تفاوت ویزای مالتیپل با ویزای سینگل و اینکه چرا پنج سال است؟

نسل اولیه ویزا های صادر شده از طرف کشور کانادا برای یک بار ورود بود که تحت عنوان ویزای سینگل کانادا شناخته می‌شدند. اما با توجه به اینکه آمار متقاضیان برای ورود و خروج از کشور کانادا افزایش یافت، ویزای چندبار ورود یا همان ویزای مولتی کانادا معرفی شد تا افرادی که خانواده های آنها در این کشور مقیم هستند راحت تر تردد داشته باشند.

نکته مهم دیگری که در مورد ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا وجود دارد این است که برای همه کشورها به صورت ده ساله صادر می شود، اما با توجه به اینکه تاریخ انقضا پاسپورت های ایرانی فقط برای ۵ سال اعتبار دارد، در نتیجه برای ایرانی ها به صورت ۵ ساله صادر می شود.

برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر مطالب قبلی ما را دنبال کرده باشید در آنها گفتیم که شرایط اخذ ویزای کانادا خاص هستند و شما باید به این کشور ثابت کنید که از لحاظ مالی مشکلی برای حضور در این کشور ندارید. پس اگر به دنبال اخذ ویزای مولتی کانادا هستید، باید همه مدارک لازم را فراهم کنید و همچنین زمان اعتبار گذرنامه شما حداقل یک سال باشد. درخواست از طریق سفارت و پرداخت هزینه های مربوط به خدمات مانند انگشت نگاری از مراحل اولیه هستند.

معمولاً یک تا سه ماه لازم است تا شما همه مدارک را در اختیار سفارت قرار دهید و از طریق آنها برای گرفتن ویزا اقدام کنید. در نهایت مدارک شما و شرایط حضور در کشور کانادا برای شما بررسی می شود و از طریق ارسال نامه به شما اعلام می شود که می توانید از ویزای مولتی کانادا استفاده کنید یا خیر.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای مولتی کانادا

مهمترین و اصلی ترین چیزی که در این مسیر به شما کمک می‌کند این است که مدارک را به شکل ایده آل و متناسب با برنامه ریزی سفارت به آنها تحویل دهید. به همین دلیل اقدام فردی برای اخذ ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا با دردسر زیادی همراه است و بهتر است که از مشاوره دیگران کمک بگیرید. اما همراه داشتن مدارک زیر ضروری است:

همراه داشتن پاسپورت فعلی و پاسپورت قبلی، اگر قبلاً ویزا داشته باشید می تواند به شما کمک کند

همراه داشتن یک قطعه عکس ۳ در ۴ رنگی جدید با زمینه سفید که مربوط به زمان نزدیک باشد

اصل و کپی شناسنامه به همراه ترجمه آنها توسط مترجم رسمی نهاد قضایی

حضور در سفارت و تکمیل فرم درخواست ویزای مولتی کانادا و فرم اطلاعات خانوادگی

ارائه مدارکی مانند ترجمه سند ازدواج یا ترجمه اسناد ملکی برای نشان دادن شرایط مناسب مالی

ارائه پرینت گردش حساب در چهار ماه گذشته که باید حداقل ۱۸۰ میلیون تومان گردش داشته باشد و بانک هم آن را تایید کرده باشد

ترجمه گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به کار همسر و همچنین ترجمه بیمه برای کارمندان

ارائه دعوتنامه معتبر از طرف یک آشنا از کشور کانادا یا ارائه رزرو هتل

ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا برای تایید زمان برگشت شما.

اگر این مدارک را مطابق با خواسته سفارت کانادا فراهم کنید اخذ ویزای مولتی کانادا دور از دسترس نیست و شما هم می‌توانید آن را برای یک دوره پنج ساله داشته باشید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

5 × پنج =