ریجکت ویزای شینگن

دلایل ریجکت ویزای شینگن را بشناسید

وقتی که در مورد اخذ ویزای شینگن صحبت می‌کنیم یعنی باید مدارک مورد نیاز برای نشان دادن تمکن مالی و شرایط مناسب خود به سفارت ارائه دهید و ریجکت ویزای شینگن می‌تواند به همین دلیل باشد. در حقیقت برای حضور در منطقه شینگن شما باید ثابت کنید که وضعیت مالی مناسبی دارید و قصد دارید که مجدداً به ایران برگردید. در ضمن باید به مسئول صدور ویزا ثابت کنید که محل مشخصی برای اقامت دارید و زمان برگشت شما هم به چه صورت است.

حالا با این مقدمه به شما خواهیم گفت که دلایل ریجکت ویزای شینگن چه چیزی هستند و شما برای فرار از آنها می‌توانید چه عکس‌العملی نشان دهید.

نداشتن گذرنامه معتبر

کسانی که به فکر اخذ ویزای شینگن هستند باید اعتبار گذرنامه آنها بیشتر از سه ماه باشد، حداقل دو صفحه خالی از گذرنامه آنها باقی مانده باشد و شرایط گذرنامه آنها به شکلی باشد که مشخصات هویتی آن ها را به طور کامل نشان دهد. ارائه هرگونه مدرک جدید یا چسباندن ویزای جعلی به گذرنامه می تواند به اعتبار آن لطمه بزند و یکی از دلایل ریجکت ویزای شینگن باشد.

نداشتن هدف مشخص یا محل اقامت مشخص

در جریان درخواست دریافت ویزای شینگن شما هم باید اهداف خود را به آنها ثابت کنید و هم مشخص کنید که قرار است در کجا اقامت داشته باشید. برای ثابت کردن این موارد باید بلیت پرواز رزروی برای هر فرد متقاضی و همچنین رزرو محل اقامت برای هر شب اقامت در منطقه شنگن را داشته باشید. اگر شما نتوانید این موارد را به سفارت ثابت کنید کار شما برای گرفتن ویزا سخت می شود.

مدارک مختلفی برای اثبات محل اسکان یا محل اقامت شما وجود دارد که باید کاملاً رسمی و مورد تایید کنسولگری و سفارت کشورهای منطقه شینگن باشد. در حقیقت شما در وهله اول باید به نامه رزرو هتل یا همان واچر را به سفارت تحویل دهید تا به آنها ثابت شود که در این مدت در چه محلی اقامت دارید. اما اینکه شما از طرف آشنایان درجه یک خود دعوتنامه ارسال کنید یا مدارک و شواهد تور مسافرتی توسط شرکت به آنجا ارسال شود تاثیر مستقیمی در نتیجه ویزای شما دارد.

نداشتن شرایط مالی مناسب

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزا از سفارت یا کنسولگری کشورهای منطقه شینگن این است که شما شرایط مالی مناسب به خود را به آنها ثابت کنید. این موضوع به کمک ارائه صورت مالی بیش از یک ماه از تاریخ صدور آن و همچنین وضعیت حساب جاری فرد متقاضی می شود که باید گردش مالی مناسبی داشته باشد. بنابراین در بین دلایل ریجکت ویزای شینگن خود به دنبال نداشتن بودجه کافی در صورتهای مالی یا عدم ارائه چک مسافرتی معتبر باشید که با برطرف کردن آن می‌توانید مشکلات خود را هم برطرف کنید.

نداشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک یا نامه اشتغال به کار از مرجع نامعتبر

اگرچه در مورد شرایط اخذ ویزای شینگن اشاره مستقیمی به دعوت نامه از طرف اقوام درجه یک نشده، اما وجود این دعوتنامه می‌تواند عامل مهمی در موفقیت شما باشد. در ضمن اگر شما نامه اشتغال به کار خود را از یک شرکت ناشناخته و غیر واقعی ببرید شک نداشته باشید که در معرض ریجکتی هستید. البته ما در گروه طنین گشت امکان ارسال دعوتنامه را برای شما فراهم می کنیم که کار اخذ ویزای شینگن را برای شما ساده تر می کند. اما حتماً نامه اشتغال به کار خود را در یک برگه رسمی با سربرگ مشخص و با تاریخ سه ماه آماده کنید.

نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران یا نداشتن مدرک معتبر مبنی بر بازگشت به کشور

در جریان اخذ ویزای شینگن شما باید ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور را دارید و درخواست اقامت دائم نمی‌دهید. در ضمن تجربه سفر به خارج از ایران و همچنین خالی نبودن پاسپورت هم یک امتیاز ویژه برای شما محسوب می شود. به همین دلیل به هنگام درخواست ویزا شما باید رزرو بلیط رفت و برگشت را به مسئول سفارت تحویل دهید و از طرف دیگر کپی و اصل پاسپورت را هم به آنها نشان دهید که قبلاً تجربه سفر خارجی دارید. اگر همه موارد مهیا باشند احتمالا این دو مورد به عنوان دلایل ریجکت ویزای شینگن شما هستند.

 داشتن تجربه ریجکتی از سفارت کشورهای دیگر

معمولاً سفارت کشورهای منطقه شینگن نسبت به ریجکتی حساسیت زیادی به خرج می دهند و رفتار ۶ تا ۸ ماه قبلی شما را کنترل می کنند. بنابراین اگر قبلاً ریجکتی از طرف سفارت هر کشوری را داشته اید بین ۸ ماه تا یک سال صبر کنید تا اثر آن از بین رفته و امکان درخواست مجدد داشته باشید. البته معمولاً ریجکتی تا ۳ سال در پرونده شما باقی می ماند.

احتمال انجام کارهای مجرمانه در گذشته یا در حال حاضر

رفتارهایی که شما قبلا انجام داده اید یا فعالیت هایی که در حال حاضر انجام می‌دهید ارتباط مستقیمی با دلایل ریجکت ویزای شینگن دارد. محدودیت تردد در این کشورها برای کسانی که سیاست عمومی یا امنیت داخلی منطقه شینگن را تهدید می‌کنند بیشتر است و اجازه ورود به آنها را نمی‌دهند. بنابراین اگر قبلاً مشکلاتی مانند اعتیاد به مواد مخدر یا سایر جرایم جدی را داشته‌اید می‌تواند به عنوان دلایل ریجکت ویزای شینگن شما باشند و فرآیند بررسی مدارک شما را تحت تاثیر قرار دهد.

گذرنامه جعلی و مدارک جدید

یکی از مهمترین دلایل ریجکت ویزای شینگن این است که فرد از یک گذرنامه جعلی یا گذرنامه آسیب دیده استفاده کند. در حقیقت با توجه به اینکه گذرنامه به عنوان مدرک هویتی شما شناخته می شود لازم است که تمامی صفحات آن سالم بوده و اطلاعات دقیقی را در اختیار کنسولگری قرار دهد. متاسفانه برخی از شرکت‌ها از ویزای جعلی برای اثبات سفر خارجی قبلی فرد استفاده می کنند که معمولاً تجربه تلخی برای آنها به دنبال دارد و می‌تواند منجر به ممنوعیت دائم ورود آنها به منطقه شینگن شود.

تلاش ما در گروه طنین گشت این است که سفر شما به مناطق مختلف دنیا مانند منطقه شینگن یا ویزای کانادا را برای شما راحت تر کنیم. پس اگر نمی دانید که دلایل ریجکت ویزای شینگن شما چیست با ما تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهیم.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

12 − 8 =