به چه کسانی ویزای شینگن می‌دهند؟

به چه کسانی ویزای شینگن می‌دهند؟

به چه کسانی ویزای شینگن می‌دهند؟ این احتمالاً سوال بسیاری از مخاطبین ماست و دوست دارنو بدانند که تحت چه شرایطی می‌توانند ویزای شینگن بگیرند و این ویزا برای چه کسانی در دسترس است. هدف ما در گروه طنین گشت این است که ویزای تضمینی شینگن را برای همه مخاطبان خود فراهم کنیم، اما حقیقتاً معاهده شینگن شامل برخی قراردادهای خاص می شود که نحوه انتخاب افراد استفاده کننده از ویزا شنگن را مشخص می کند.

در عین حال برخی از افراد برای گرفتن ویزای شینگن شانس بالاتری دارند و راحت تر از طرف افسر ویزا پذیرفته می‌شوند.

به چه کسانی ویزای شینگن می‌دهند؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که ویزای شینگن به عنوان یک ویزای معتبر اروپایی شناخته می شود که شما امکان رفتن به کشورهای عضو شینگن تنها با یک ویزا را دارید. این کشور ها شامل ۲۶ کشور می شوند و عبور کردن از آنها با داشتن ویزا ممانعتی ایجاد نمی کند.

برای گرفتن ویزای شینگن باید ابتدا یکی از کشورهای عضو را انتخاب کنید و مدارکی که سفارت از شما میخواهند را آماده کنید. در گام بعدی باید از سفارت زمانی برای ارائه مدارک و انگشت نگاری و مصاحبه بگیرید و در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک به دفتر نمایندگی سفارت مراجعه کنید. پذیرفته شدن شما یا ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن پس از طی ۱۴ روز مشخص می شود.

کسانی که در این زمینه تجربه ندارند، اشتباهاتی مرتکب شود که احتمال ریجکت شدن درخواست آنها را افزایش دهد. توصیه ما در گروه طنین گشت این است که حتماً از قبل با کارشناسان ما هماهنگ کنید و از مشاوره آن ها کمک بگیرید تا شما را در این مسیر کمک کنند. اما برای اینکه بدانید که به چه کسانی ویزای شینگن می دهند باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 کسانی که هدف مشخصی از سفر خود دارند

اتحادیه شینگن تنها به کسانی اجازه ورود می دهد که برای سفر خود هدف مشخصی داشته باشند و این هدف را با سند به افسر ویزا ثابت کنند. مثلاً ممکن است شما ویزای توریستی شینگن بخواهید یا به فکر استفاده از ویزای کاری شینگن باشید. حتی اگر برای دید و بازدید و ملاقات با آشنایان خود می روید باز هم باید از طریق نشان دادن محل اقامت و همچنین دعوت نامه به آنها ثابت کنید که چه هدفی در سفر خود دارید.

کسانی که وضعیت مالی خوبی دارند

مسئولین اتحادیه شینگن تنها به مسافرانی ویزای شینگن می دهند که شرایط مالی مناسبی داشته باشند و برای تامین هزینه های خود در طول سفر مشکلی نداشته باشند. برای این کار باید اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضای بانک به زبان انگلیسی برای سفارت ببرید. معمولاً مانده حساب فرد با توجه به قوانین سالهای مختلف تغییر می کند و شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان طنین گشت در مورد این موضوع بیشتر اطلاعات بگیرید.

کسانی که برای برگشت برنامه دارند

اصولاً به همان اندازه ای که هدف سفر و محل اقامت اهمیت دارد، این که شما قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشید و با سند ثابت کنید در صدور ویزای شینگن تاثیر گذار است. معمولا این کار از طریق رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما امکان پذیر است. در عین حال وجود دعوت نامه برای ویزا یا سابقه سفرهای قبلی هم می تواند در این مورد به شما کمک کند.

کسانی که وضعیت شغلی مشخصی داشته باشند

وقتی که شما در کشور خود شغل مشخصی دارید، یعنی مجبور هستید که به محل کار خود برگردید و از طرف دیگر هویت شما هم مورد تایید است. به همین دلیل یکی از مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن باید به سفارت ارائه دهید، ارائه مربوط به شغل مورد نظر است. به عنوان مثال، اگر شما دانشجو یا دانش آموز هستید باید گواهی اشتغال به تحصیل ببرید، برای مشاغل دولتی حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی لازم است و برای مشاغل غیر دولتی هم گواهی اشتغال به کار و سابقه تامین اجتماعی لازم است.

کسانی که سابقه سفر خارجی دارند

یکی از مواردی که شانس شما را برای گرفتن ویزای شینگن افزایش می دهد این است که قبلا سفر خارجی داشته باشید و به کشور خود بازگشته باشید. سابقه سفر از چند جهت برای افسر ویزا اهمیت دارد. در وهله اول این موضوع به آنها ثابت می‌کند که شما برای حضور در کشورهای مختلف و هماهنگی با فرهنگ‌های مختلف مشکلی ندارید و این می‌تواند کیفیت رفتار شما را در برخورد با فرهنگ‌های مختلف نشان دهد. از طرف دیگر سابقه سفر خارجی ثابت می‌کند که شما قبلاً امکان درخواست پناهنده شدن یا اقامت در سایر کشورها را داشته اید و از آن استفاده نکرده اید. به همین دلیل به احتمال زیاد به هنگام سفر به شینگن هم از این موضوع استفاده نمی کنید.

 کسانی که سوء سابقه کیفری یا قضایی ندارند

اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از انتقال جرم و جنایت و کاهش اقدام‌های تروریستی، صدور ویزای شینگن را برای کشورهای مختلف منوط به نداشتن سوء سابقه کیفری و قضایی کرده است. در حقیقت شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که هیچ گونه سابقه ای ندارید و به همین دلیل باید از قبل گواهی عدم سوء سابقه خود را آماده کرده باشید. متاسفانه کسانی که سوء سابقه دارند شانس بسیار کمی برای گرفتن ویزا دارند و احتمالاً هیچ وقت نمی توانند از این امتیاز استفاده کنند.

 حالا چه کار کنیم؟

اگر مطالب قبلی ما را در مورد مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن مطالعه کرده باشید، احتمالاً می دانید که روند کلی کار به چه صورت است. بنابراین ابتدا مدارک لازم را فراهم کنید و درخواست خود را به سفارت کشور مورد نظر ارائه دهید. بعد از مدت زمان مشخصی از شما خواسته می شود که برای مصاحبه و انگشت نگاری به محل سفارت مراجعه کنید و در نهایت پذیرفته شدن یا ریجکت شدن درخواست پس از ۱۴ روز مشخص میشود.

اما ما توصیه جذاب دیگری برای شما داریم. ما در گروه طنین گشت در اغلب سفارت های عضو اتحادیه شینگن روابطی داریم که می توانیم برای شما ویزای تضمینی شینگن بگیریم. در ضمن با ریزه‌کاری‌های گرفتن ویزا هم آشنا هستیم و می‌توانیم این کار را با بهترین کیفیت و در سریعترین زمان ممکن برای شما انجام دهیم. پس همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

امیدوارم از مقاله به چه کسانی ویزای شینگن می‌دهند؟ نهایت استفاده را کرده باشید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.

چهار × یک =